captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: kompozitorius Gediminas Gelgotas apie artėjančius NI&CO kūrybinius iššūkius

„Džiaugiuosi artėjančiu mano naujos simfonijos atlikimu, nes gerai pažįstu dirigentą, labai juo pasitikiu. Mane ramina ir tai, kad scenoje bus ir NI&CO. Šis orkestras atspindi mano, kaip kompozitoriaus, evoliuciją.“
Kompozitorius Gediminas Gelgotas.
Kompozitorius Gediminas Gelgotas.

„Džiaugiuosi artėjančiu mano naujos simfonijos atlikimu, nes gerai pažįstu dirigentą, labai juo pasitikiu. Mane ramina ir tai, kad scenoje bus ir NI&CO. Šis orkestras atspindi mano, kaip kompozitoriaus, evoliuciją“, – teigia kompozitorius, dirigentas, Naujų idėjų kamerinio orkestro vadovas Gediminas Gelgotas, pasitinkantis kūrybinį sezoną.

„Savo veikla bandome įrodyti, kad dvarus atstatinėjame ne tam, kad jie būtų rekonstruojami, išgražinami ir užrakinami, o tam, kad čia virtų gyvenimas: vyktų įvairiausi renginiai, kūrybinės dirbtuvės, šurmuliuotų vaikai, senoliai pasakotų prisiminimus, suvažiuotų svečiai“, – sako Lukšių miestelio seniūnas, skulptorius Vidas Cikana. Tęsiame pasakojimų ciklą apie Lietuvos dvarus ir kviečiame užsukti į Šakių rajone įsikūrusį Zyplių dvarą.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“ menotyrininko Ernesto Parulskio komentaras apie suomių patirtį – „suomiai vieninteliai iš skandinavų negali parodyti kolekcijos su globaliai atpažįstamais vardais. Tad Guggenheimo fondas, turbūt ilgai negalvojęs, šiek tiek pakoregavo ką tik atmestą Vilniaus pasiūlymą ir pateikė jį Helsinkio tarybai. Šį kartą su dosniais skaičiais“.

„Kūryba yra labai keistas darbas. Rašau kažką palinkęs prie instrumento, po to atsitiesiu ir aplanko mintis, kuri labai išgąsdina – o kas jei visa tai yra visiška nesąmonė? Juk rašai taip, kaip jauti. Džiaugiuosi artėjančiu mano naujos simfonijos atlikimu, nes gerai pažįstu dirigentą, labai juo pasitikiu. Mane ramina ir tai, kad scenoje bus ir NI&CO. Šis orkestras atspindi mano, kaip kompozitoriaus, evoliuciją“, – teigia kompozitorius, dirigentas, Naujų idėjų kamerinio orkestro vadovas Gediminas Gelgotas, pasitinkantis kūrybinį sezoną. Pokalbis apie būsimus kūrybinius iššūkius, orkestro kaitą, šiuolaikinės muzikos atlikimą.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 30 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...