captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: pirmadienio viktorina

„Kas pavartys Lietuvos muzikos darbų lapus, kad ir po šimto ir po kito metų – jį tinkamai paminės ir pagerbs. Neužmiršta Lietuva Donelaičio, Kudirkos ir kitų, nepamirš ir Naujalio.“
Lietuvos muzikos patriarchas Juozas Naujalis.
Lietuvos muzikos patriarchas Juozas Naujalis.

„Kas pavartys Lietuvos muzikos darbų lapus, kad ir po šimto ir po kito metų – jį tinkamai paminės ir pagerbs. Neužmiršta Lietuva Donelaičio, Kudirkos ir kitų, nepamirš ir Naujalio“. Šie Stasio Šimkaus žodžiai, pasakyti prieš aštuonis dešimtmečius, 1934-aisiais atsisveikinant su Juozu Naujaliu, pasitvirtino. Apie Juozą Naujalį, ne veltui vadinamą lietuvių muzikos patriarchu – pirmadienio viktorinoje.

Rugsėjo 30-ąją Varėnoje startuoja ir visą mėnesį tęsis V Dalios Tamulevičiūtės profesionalių teatrų festivalis. „Puikių spektaklių gausa džiugins lietuviška dramaturgija, premjeromis bei spektakliais, skirtais visai šeimai“, – žada Varėnos raj. savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Regina Svirskienė.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Naujų knygų apžvalgoje – leidyklos „Tyto alba“ užsienio literatūros skyriaus vadovė Jurgita Ludavičienė apie du romanus - Kate Atkinson „Gyvenimas po gyvenimo“ ir Daniel Glattauer „Visada tavo“, Michael Robotham psichologinį trilerį „Amnezija“ bei populiariosios psichologijos knygas - Franz Metcalf, BJ Gallagher „Būti Buda darbe“ ir Neil Shah „10 žingsnių įveikti stresą“.

„Kas pavartys Lietuvos muzikos darbų lapus, kad ir po šimto ir po kito metų – jį tinkamai paminės ir pagerbs. Neužmiršta Lietuva Donelaičio, Kudirkos ir kitų, nepamirš ir Naujalio“. Šie Stasio Šimkaus žodžiai, pasakyti 1934-aisiais atsisveikinant su Juozu Naujaliu, pasitvirtino. Ir šiandien jo dainos pagal Maironio eiles skamba aktualiai ir prasmingai. Rugsėjį minėjome kompozitoriaus, dirigento, vargonininko 80-ąsias mirties metines. Apie Juozą Naujalį, ne veltui vadinamą lietuvių muzikos patriarchu – pirmadienio viktorinoje.

Ved. Viktoras Paulavičius.

„Ryto allegro“ rugsėjo 29 d., pirmadienį, nuo 08.08 iki 10.00 per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...