captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – aktorius Darius Meškauskas

„Atėjo savęs suvokimo etapas – nusiraminimas, savojo ego prigesinimas, lieka mažiau tuštybės, mažiau noro kažką įrodyti, su kažkuo konkuruoti... Visa tai kelia įtampą, o kai jos nelieka, kai nesi karo būsenos, išlaisvėja kūryba.“
Aktorius Darius Meškauskas. kldteatras.lt nuotr.
Aktorius Darius Meškauskas. kldteatras.lt nuotr.

„Atėjo savęs suvokimo etapas – nusiraminimas, savojo ego prigesinimas, lieka mažiau tuštybės, mažiau noro kažką įrodyti, su kažkuo konkuruoti... Visa tai kelia įtampą, o kai jos nelieka, kai nesi karo būsenos, išlaisvėja kūryba...“ savojo amžiaus privalumus vardija jubiliejų pasitinkantis Klaipėdos dramos teatro aktorius Darius Meškauskas.

„Dabar Ukrainoje vienintelis autoritetas, kuris gali veikti – Maidanas. Tai vienintelė mūsų valstybė, kuri dar kažką reiškia. Tačiau batalijos juk negali tęstis amžinai“, – sako Vilniaus dokumentinių filmų festivalio svečias – ukrainiečių režisierius Sergejus Bukovskis.

Šių metų tarptautinio teatro festivalio „Sirenų“ šūkis skelbia – „Nusibodo vaidyba? Ateik į teatrą“. Kokius įdomius ir aktualius Europos teatro procesus pristato festivalis?

„Priklausau kartai, išgyvenusiai tą gražų, viltingą, bet kartu sudėtingą lūžio laiką – tapimą nepriklausomais. Iliuzijas pakeitė stadija, kai reikėjo gyventi, dirbti ir užsidirbti. Filme norėjosi užčiuopti tą lūžį, kalbėti apie moralinį pasirinkimą, kaip tu žaidi su savo sąžine, aplinka“, – sako vaidybinio filmo „Lošėjas“ režisierius Ignas Jonynas. 

„Suomiai vieninteliai iš skandinavų negali parodyti kolekcijos su globaliai atpažįstamais vardais. Tad Guggenheimo fondas turbūt ilgai negalvojęs šiek tiek pakoregavo ką tik atmestą Vilniaus pasiūlymą ir pateikė jį Helsinkio tarybai. Šį kartą su dosniais skaičiais“, – kultūros komentare apie suomių patirtį sako menotyrininkas Ernestas Parulskis.

„Teatras baigia sugriūti, tad nebėra kur trauktis. Aišku, norisi naujos vietos, modernaus pastato, bet jau praleidome šią progą. Šiandien jau nebegalime diskutuoti, reikia daryti tai, ką galime, nes kitaip ir po dešimt metų tebus kalbos“, – apie Klaipėdos muzikinio teatro situaciją sako architektė Ramunė Staševičiūtė.

Tradicinėje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ susitiksime su jubiliejų pasitinkančiu Klaipėdos dramos teatro aktoriumi Dariumi Meškausku.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Kultūros savaitė“ – rugsėjo 27 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 28 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...