captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: daugybė Romain Gary veidų

„Rašytojo kūrybos sklaida besirūpinančios prancūzų asociacijos pavadinimas „Tūkstančiai Gary“ tiksliausiai apibūdina jo kūrybą ir gyvenimą“, – apie vaikystėje Vilniuje gyvenusį prancūzų rašytoją sako VU prof. Genovaitė Dručkutė.
Rašytojas Romain Gary.
Rašytojas Romain Gary.

„Atsakydamas į Oscaro Wilde‘o klausimyną, Romain Gary rašė, kad labiausiai norėtų būti Romain Gary, bet tai neįmanoma. Tad, ko gero, rašytojo kūrybos sklaida besirūpinančios prancūzų asociacijos pavadinimas „Tūkstančiai Gary“ tiksliausiai apibūdina jo kūrybą ir gyvenimą“, – apie vaikystėje Vilniuje gyvenusį prancūzų rašytoją sako Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Prancūzų katedros profesorė Genovaitė Dručkutė.

Apie įvairiapusiško ir sudėtingo likimo rašytojo Romain Gary, gimusio prieš 100 metų, įdomiausius biografijos ir kūrybos aspektus pasakos G. Dručkutė, disertaciją iš R. Gary kūrybos apgynusi modernios literatūros dėstytoja Anne Morange ir rašytojo kūrybos sklaida besirūpinančios asociacijos „Les Mille Gary“ įkūrėjas Jean François Hangouët.

Taip pat unikalius, jau žinomus ir tik šiais metais atrastus, Lietuvos centriniame valstybiniame archyve saugomus, apie R. Gary gyvenimą Vilniuje bylojančius dokumentus vartysime su archyvų specialiste Elžbieta Šimelevičiene. Kokie dokumentai ir kodėl sukėlė nuostabą prancūzų žurnalistams? 

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Literatūros akiračiai“ rugsėjo 28 d., sekmadienį, 17.03 val., spalio 1 d., trečiadienį, 01.05 val. ir  spalio 2 d., ketvirtadienį, 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

http://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...