captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Mes, moterys“: kur yra tramvajų ir siekia LRT RADIJO bangos

Laidoje – interviu su Latvijoje, Daugpilyje, ilgiau nei penkis dešimtmečius gyvenančiomis lietuvėmis. Taip pat apie Lietuvoje siūlomą naują nėštumo nutraukimo tvarką: ar reikia įteisinti medikamentinį abortą ir privalomas 72 valandas apsisprendimui po kreipimosi į medikus.     
Ponios Marija (iš kairės)<br> Romalda ir Jekaterina – Daugpilio lietuvių kultūros draugijoje „Rasa“.
Ponios Marija (iš kairės)
Romalda ir Jekaterina – Daugpilio lietuvių kultūros draugijoje „Rasa“.

Trys Daugpilio lietuvės – Romalda Žuka, Marija Safonova ir Jekaterina Agurjanova – antrame pagal dydį Latvijos mieste gyvena ilgiau nei penkis dešimtmečius. Ponia Romalda – vietinės lietuvių kultūros draugijos „Rasa“ pirmininkė, p. Marija – lituanistinės mokyklos mokytoja, p. Jekaterina – aktyvi bendruomenės narė. Apie kasdienybę ir šventes, kainų Latvijoje ir Lietuvoje lyginimus, sentimentus gimtinei būnant visai netoli jos sienos, ar tikrai rusų tautybės gyventojų dominuojamą Daugpilį galima vadinti mažuoju Latvijos Krymu? Pokalbis šios savaitės laidoje.

Kita tema – Sveikatos apsaugos ministerijos siūloma nauja nėštumo nutraukimo tvarka. Ją priėmus, būtų įteisintas medikamentinis abortas. Be to, nėštumo nutraukimas moters apsisprendimu (ne dėl medicininių priežasčių) būtų atliekamas tik praėjus 72 valandoms po pirmojo kreipimosi į medikus. Taip būtų įteisintas privalomas laikas apgalvoti šį sprendimą. Lietuvos akušerių ginekologų draugijos prezidentas Vladas Gintautas, Krizinio nėštumo centro vadovė Zita Tomilinienė ir Kauno moterų draugijos direktorė Daiva Baranauskienė pakomentuos, kaip vertina siūlomą tvarką ir ruošiamą įstatymą, pagal kurį daryti abortą daugeliu atvejų būtų nusikaltimas.

Šios temos laidoje „Mes, moterys“ – penktadienį, rugsėjo 26 d., 15.05 val. Kartojimas sekmadienį 09.03 val.

Ved. Giedrė Čiužaitė.

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close