captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ūkininkai gaudo palankų orą žiemkenčių sėjai

Šios savaitės laidose su rubrika „Diena kaime“ kalbantis Kauno rajono ūkininkas Nikolajus Dubnikovas jau baigia žieminių javų sėją. Savaitės pradžioje darbams laukuose trukdė lietus, bet vėliau, prisitaikant prie permainingo oro, pavyko atlikti numatytus lauko darbus.

Šios savaitės laidose su rubrika „Diena kaime“ kalbantis Kauno rajono ūkininkas Nikolajus Dubnikovas jau baigia žieminių javų sėją. 400 ha ūkio šeimininkui savaitės pradžioje darbams laukuose trukdė lietus, bet vėliau, prisitaikant prie permainingo oro, pavyko atlikti numatytus lauko darbus.

Rudens metą, kai didžioji derliaus dalis jau aruoduose, nestebina gausybė įvairiausių renginių, kuriuose galima pamatyti žemdirbių metų triūso rezultatus: vaisių, uogų ir daržovių derlių, įvairių mėsos gaminių, iškeptų skanėstų, galimybė pabendrauti su pačiais augintojais ir gamintojais. Įdomesnės ir daugiau naudos lankytojams teikia specializuotos mugės ar šventės, kuriose daugiau naudingos informacijos apie augalų ar maisto produktų ypatumus, naudą sveikatai. Tokį renginį apie dabar primirštos kultūros – linų – auginimą, sėmenų aliejaus naudą  organizuoja Širvintų rajono ūkininkas Liubomiras Vošteris. Kodėl ūkininkas imasi tokio renginio, kuo jis bus įdomus lankytojams?

Tiems, kam rūpi mokymasis visą gyvenimą, profesinis tobulėjimas, naujų darbo vietų kūrimas yra žinoma ES šalyse populiari Leonardo da Vinci programa. Vien tik 2007–13 m. laikotarpiu šios programos projektmas vykdyti Lietuvoje skirta 22 milijonai eurų, įgyvendinta beveik 1000 projektų. Vienas jų, skatinantis kurti naujas darbo vietas pasinaudojant kulinarinio bei kultūrinio paveldų ir kaimo turizmo galimybėmis, pradėtas vykdyti šių metų pradžioje.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – penktadienį, rugsėjo 26 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close