captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Dienos tema“: ar paslaugų kvitai padės sumažinti nelegalų darbą?

Dalyvauja Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis, Lietuvos daržovių augintojų asociacijos prezidentė Sofija Cironkienė. Tiesioginio eterio metu laukiame klausytojų klausimų ir komentarų studijos tel. (85) 233 10 12 ir 233 10 13 arba rašykite studija@lrt.lt

Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininko Edmundo Pupinio iniciatyva sudarytos darbo grupės veiklos metu buvo parengtas Žemės ūkio ir miškininkystės paslaugų teikimo pagal paslaugų kvitą įstatymo projektas ir reikalingi jį lydintys įstatymų projektai (Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo 17 ir 22 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo, Sveikatos draudimo įstatymo 6, 8, 17, 18 ir 19 straipsnių pakeitimo ir papildymo įstatymo bei Valstybinio socialinio draudimo įstatymo 4 straipsnio pakeitimo ir papildymo įstatymo pakeitimo įstatymo projektai).  

Pagal šiuos teisės aktus ūkininkas žemės ūkio ir miškininkystės darbams pagal Vyriausybės patvirtintą darbų sąrašą galės samdyti žmogų, išduodamas jam specialų paslaugų kvitą, kuriame bus įrašyti nustatyti rekvizitai. Pagal iš paslaugų kvitą asmuo galės teikti paslaugas vienam paslaugų gavėjui ne daugiau nei 60 dienų per metus, o bendras teikiamų paslaugų dienų skaičius negalės viršyti 90 dienų. Pagal šią lengvatinę tvarką vieno paslaugų teikėjo atlygis per visą paslaugų teikimo laikotarpį negalės viršyti 6000 lt, o už viršijančią sumą asmuo privalės mokėti mokesčius bendra tvarka. Be to, paslaugų gavėjas už kiekvieną paslaugų teikėją privalės pervesti 9 procentų privalomojo sveikatos draudimo įmoką.

Šiuos įstatymų projektus planuojama priimti Seimo rudens sesijoje.

Tikimasi, kad bus išspręsta šiuo metu esanti darbuotojų trūkumo atliekant sezoninius žemės ūkio darbus problema. Be to, naujoji tvarka turėtų paskatinti ūkininkavimo plėtrą žemės ūkio srityse, kuriose būtinas ne mechaninis, o rankų darbas (ekologinė žemdirbystė, daržininkystė, vaismedžių ūkis ir pan.).

Dalyvauja Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis, Lietuvos daržovių augintojų asociacijos prezidentė Sofija Cironkienė.

Tiesioginio eterio metu laukiame klausytojų klausimų ir komentarų studijos tel. (85) 2331012 ir 2331013 arba rašykite studija@lrt.lt

Laidą veda Česlovas Burba.

„Dienos tema“  rugpjūčio 28 d., antradienį, 18.10 val. per LRT RADIJĄ,

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...