captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: padėtis pieno ūkiuose prastėja. Ką siūlo patys žemdirbiai?

Anot ŽŪM, iki metų pabaigos nuostoliai gali siekti 114 mln. litų. Be finansinės paramos žemdirbiai prašo palengvinti ir ES paramos administravimo sąlygas. Ar išgirs valdžia?         
Laidos vedėjas Arvydas Urba.
Laidos vedėjas Arvydas Urba.

Pastaraisiais mėnesiais smarkiai mažėjant pieno supirkimo kainoms, dalis žemdirbių dirba nuostolingai ir be finansinės paramos gali bankrutuoti. Anot ŽŪM, iki metų pabaigos nuostoliai gali siekti 114 mln. litų. Be finansinės paramos žemdirbiai prašo palengvinti ir ES paramos administravimo sąlygas. Ar išgirs valdžia?          

Diena kaime. Kauno rajono ūkininkas Nikolajus Dubnikovas, įsikūręs Padaugupio kaime, valdo 400 hektarų. Dalis ūkio ekologinis, o pusšimtis galvijų auginami taip pat ekologiškai. Pirmadienio lietus pristabdė ūkyje žieminių sėją, kitus rudens lauko darbus, bet jau antradienį lijo mažiau, kaip sakė ūkininkas, daugiau buvo panašu į grybams augti tinkamą lietų. Visus likusius darbus laukuose Nikolajus planavo tęsti trečiadienį, beje, prieš tai planavo patraukti ir į medžioklę. Koks trečiadienis buvo ūkininkui, kaip sekėsi medžioklėje ir po jos įprastuose ūkio darbuose?  

Kiekvienas kaime gyvenantis žmogus jau savaime yra arčiau gamtos, naminių ir laukinių gyvūnų, juos geriau pažįsta, supranta. O jei dar gilinasi, įdėmiau stebi permainas gamtoje, gyvūnijos gyvenime, tai jis neabejotinai sukaupia daug įdomios, vertingos informacijos. Būtent toks žmogus yra Remigijus Merkelis, gyvenantis Kelmės rajone, Knašių kaime, tarp miškų pasimetusioje sodyboje. Beje, jis ir pats veisia miškus. Miškai užima du trečdalius žemių.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, rugsėjo 25 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...