captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: veiksminga taika

„Taikus pasipriešinimas gerai, kol to užtenka“, – yra pasakęs JAV juodaodžių teisių gynėjas Malcolmas X. Šiuolaikiniai pasipriešinimo judėjimų tyrimai rodo ką kita.

„Taikus pasipriešinimas gerai, kol to užtenka“, – yra pasakęs JAV juodaodžių teisių gynėjas Malcolmas X. Šiuolaikiniai pasipriešinimo judėjimų tyrimai rodo ką kita. „Kodėl pilietinis pasipriešinimas veikia: taikaus konflikto strategija ir logika“, taip vadinasi Ericos Chenoweth ir Marios J. Stephan knyga (Columbia University Press, 2012), pavyzdžiais ir statistika įrodanti, jog taikus pasipriešinimas siekiant socialinių permainų yra daug sėkmingesnis metodas nei smurtas.

Apie naujausių taikaus pasipriešinimo ir pilietinio nepaklusnumo judėjimų taktikas pasakojantis iraniečių kilmės austrų režisierių brolių Arasho ir Armano Riahi filmas „Kasdienis sukilimas“ („Everyday Rebellion“ 2014) jau sulaukė daugiau nei 50 apdovanojimų. Ukrainoje gimusi politinė feministinė grupė Femen, aktyvistai iš Sirijos, Egipto, Serbijos, Indignados (Pasipiktinusieji) Ispanijoje, Occupy (Užimk) judėjimas JAV, skolų išpirkėjai – visus juos šiandien vienija taikaus ir išradingo protesto idėja.

Ved. Audra Čepkauskaitė.

klasika@lrt.lt

„Žmonės ir idėjos“ –  rugsėjo 24 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama rugsėjo 25 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir 22.10 val. LRT KLASIKOS programoje.

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/143506799034353

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...