captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: politikos filosofai apie „Lietuvą kaip problemą“

„Šiandien mes priversti iš naujo klausti, ar mūsų kultūros dvasia nepradeda prieštarauti mūsų politikos dvasiai? Ieškant atsakymo į klausimą, būtina iš naujo apmąstyti kultūros ir politikos santykio problemą. Nėra abejonės, kad politika yra kultūros dalis.“
Knygos „Lietuva kaip problema“ viršelio fragmentas.
Knygos „Lietuva kaip problema“ viršelio fragmentas.

„Šiandien mes priversti iš naujo klausti, ar mūsų kultūros dvasia nepradeda prieštarauti mūsų politikos dvasiai? Ieškant atsakymo į klausimą, būtina iš naujo apmąstyti kultūros ir politikos santykio problemą. Nėra abejonės, kad politika yra kultūros dalis“, – knygoje „Lietuva kaip problema“ („Tyto alba“) rašo VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesoriai Alvydas Jokubaitis ir Raimundas Lopata.

„YIVO Vilniaus projekto“ tikslas – išsaugoti, suskaitmeninti ir specialiame žiniatinklio portale sujungti Niujorke ir Vilniuje esančius prieškarinius YIVO archyvus, virtualioje erdvėje atkurti Mato Strašūno Vilniaus biblioteką, buvusią vieną didžiausių prieškarinių bibliotekų Europoje. Virtualus archyvas taps neįkainojamu bendrų studijų apie žydus ir Holokaustą šaltiniu“,– sako YIVO Žydų mokslų tyrimų instituto direktorius Jonathanas Brentas.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

„Kaip susikrovė mano žodžio sodrumas? Nežinau. Greičiausiai kalta mano prigimtis. Būdamas prakeiktai negabus svetimoms kalboms, turiu neužmiršti savosios“, – Lietuvių  kalbos instituto mokslininkė Janina Švambarytė-Valužienė cituoja rašytoją Marių Katiliškį, kurio 100-ąsias gimimo metines šiemet minime. Su rubrika „Kalbos rytas“ – apie M. Katiliškio kalbą.

„Šiandien mes priversti iš naujo klausti, ar mūsų kultūros dvasia nepradeda prieštarauti mūsų politikos dvasiai? Ieškant atsakymo į klausimą, būtina iš naujo apmąstyti kultūros ir politikos santykio problemą. Nėra abejonės, kad politika yra kultūros dalis“, – knygoje „Lietuva kaip problema“ („Tyto alba“) rašo VU Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesoriai Alvydas Jokubaitis ir Raimundas Lopata. Apie tikslus, lėmusius knygos atsiradimą, auditoriją, kuriai ji skirta, bei keliamus aktualius klausimus pokalbis studijoje.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro” rugsėjo 24 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...