captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: dzūkai kiaulių jau nebeaugina, šernų apylinkėse daugėja

Alytaus rajono Raitininkų seniūnijos gyventojai jau išskerdė kiaules, vietoj jų augina avis, paukščius, bet dėl netinkamos medžiojimo tvarkos šernų populiacija apylinkėse pavojingai padidėjo.

Nustačius afrikinį kiaulių marą, keliose šalies vietovėse paskelbtos buferinės zonos. Jose ne tik uždrausta auginti kiaules, bet ir pritaikyta nemažai įvairios ūkinės veiklos apribojimų. Į buferinę kiaulių maro zoną pateko ir Alytaus rajono Raitininkų seniūnija, kurios gyventojai jau išskerdė kiaules ir vietoj jų augina avis, paukščius, bet dėl netinkamos medžiojimo tvarkos šernų populiacija apylinkėse pavojingai padidėjo. 

Rubrika „Diena kaime“ – su Kauno rajono ūkininku Nikolajumi Dubnikovu. Padaugupio kaime šalia miško įsikūręs ūkininkas augina mėsinius galvijus, turi 400 hektarų žemės – dalis ūkio ekologinis, o galvijai visi auginami ekologiškai. Pirmadienį ūkininkui rudens lauko darbus – žiemkenčių sėją, arimą – sustabdė smarkus lietus. Didelės įtakos nepalankūs orai neturės, nes sėjai beliko vos kelios dienos, bet, kaip pastebėjo ūkininkas, atrodo, kad jau prasidėjo tikrasis ruduo. Ar orai leido ūkininkui važiuoti į laukus, kaip ganosi mėsiniai galvijai?

Šilutiškis ūkininkas Kazimieras Gudžiūnas kaimo turizmo verslą laiko papildomu pajamų šaltiniu, bet dėl jo sezoniškumo – nepastoviu. Dabar gražioje aplinkoje, ant upės kranto esančioje didelėje senovinėje sodyboje, vienu metu gali apsistoti 60 žmonių. Čia jiems nestinga įvairių pramogų. Tačiau apie kaimo turizmo verslo intensyvesnę veiklą ir didesnes pajamas iš jo ūkininkas galvos tik vėliau, kai nebeužsiims šiuo metu pagrindine ūkio šaka – pieno ir mėsos gamyba.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, rugsėjo 24 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close