captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: lietus trukdo rudens lauko darbams

Kauno rajono ūkininkas Nikolajus Dubnikovas valdo 400 ha žemės. Dalis ūkio tvarkoma ekologiškai, pusšimtis mėsinių galvijų taip pat auginami ekologiškai. Su rubrika „Diena kaime“ kasryt kalbantis ūkininkas dabar užsiėmęs žieminių sėja ir rudeniniu dirvų arimu.

Kauno rajono ūkininkas Nikolajus Dubnikovas valdo 400 ha žemės. Dalis ūkio tvarkoma ekologiškai, pusšimtis mėsinių galvijų taip pat auginami ekologiškai. Su rubrika „Diena kaime“ kasryt kalbantis ūkininkas dabar laibiausiai užsiėmęs žieminių sėja ir rudeniniu dirvų arimu. Kaip darbai sekėsi pirmadienį, ar nebuvo ūkyje nenumatytų rūpesčių?

Lietuvoje yra nemažai pavyzdžių, kai sūnus ar dukra perima tėvų ūkius ir kuria savuosius. Daug retesni atvejai, kai keli vienos šeimos vaikai, nusižiūrėję į tėvus, imasi žemės ūkio verslo. Taip nutiko Švenčionių rajono Modžiūnų kaime, ekologiniame Petro Pošiūno ūkyje, kurį tėvas padalino į kelias dalis. Savarankiškai jau keletą metų dirba trys Pošiūnų vaikai, dalį savo kurto ūkio pasiliko dar ir Petras.

Kupškėnas iš Noriūnų Vladas Šadeika jau pradėjo devintą dešimtį. Visą gyvenimą aplinkiniuose ūkiuose dirbęs vairuotoju, gali daug įdomaus papasakoti: kaip sunkiai teko dirbti – po dvi paras neišlipdavo iš mašinos, kaip keitėsi ir tobulėjo technika. Tačiau daugiausia jis dabar pasakoja ne apie techniką, o apie krepšių iš lazdyno vytelių žievės pynimą. Prieš keletą metų pradėjus pinti įvairaus dydžio ir formų krepšius, teko pačiam į turgų vežti. Dabar klientai jau iš namų pasiima ne tik bulvėms ar grybams tinkamus krepšius, bet ir gėlėms auginti, interjerui papuošti. Svarbiausia, anot senolio, turi gerą užsiėmimą ir vieną kitą litą prie pensijos prisiduria.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, rugsėjo 23 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...