captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie legendinės J. Grušo „Barboros Radvilaitės“ sugrįžimą

„Buvo labai įdomu ieškoti ir suprasti, kas yra istorija ir kas yra šiuolaikiškumas, ir į spektaklį sudėti visas kertines Juozo Grušo mintis – apie tėvynę, Lietuvą ir žmogų. Man atrodo, kad aktoriai tai pajuto“, – sako režisierius Jonas Jurašas.
Donato Stankevičiaus nuotr.
Donato Stankevičiaus nuotr.

„Buvo labai įdomu ieškoti ir suprasti, kas yra istorija ir kas yra šiuolaikiškumas, ir į spektaklį sudėti visas kertines Juozo Grušo mintis – apie tėvynę, Lietuvą ir žmogų. Man atrodo, kad aktoriai tai pajuto“, – sako režisierius Jonas Jurašas, Kauno nacionaliniame dramos teatre pastatęs spektaklį „Barbora“.

„Tūkstančiai ištariamų vardų yra ilga mūsų miestų ir miestelių malda, garso skulptūra, kolektyvinės atminties ritualas, bendrystės paieška, bandymas iš nebūties sugrąžinti vardus, kuriuos turėjome žinoti kaip vardus savo artimųjų, draugų, mylimųjų, kaimynų, bendradarbių", – apie tradicija virtusią, Vilniaus geto kalinių vardų skaitymu prasidėjusią iniciatyvą „VARDAI“ sako jos organizatoriai. Pokalbis studijoje su Valstybinio Vilniaus Gaono žydų muziejaus Istorijos tyrimų skyriaus vedėja, istorike, Holokausto tyrinėtoja Neringa Latvyte-Gustaitiene, LRT kultūros laidų redaktore ir vedėja, viena iš renginio iniciatorių Audra Čepkauskaite ir Šilutės muziejaus Švėkšnos filialo muziejininke Monika Žąsytiene.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“ filosofo Kęsto Kirtiklio komentaras – Ar Kristijoną Donelaitį tikrai galime laikyti lietuvių poetu?

„Buvo labai įdomu ieškoti ir suprasti, kas yra istorija ir kas yra šiuolaikiškumas, ir į spektaklį sudėti visas kertines Juozo Grušo mintis – apie tėvynę, Lietuvą ir žmogų. Man atrodo, kad aktoriai tai pajuto“, – sako režisierius Jonas Jurašas, Kauno nacionaliniame dramos teatre pastatęs spektaklį „Barbora“. Pokalbis apie legendinės J. Grušo „Barboros Radvilaitės“ sugrįžimą į Kauno dramos teatro sceną su spektaklio „Barbora“ kūrėjais – režisieriumi J. Jurašu ir dramaturge Aušra Marija Sluckaite-Jurašiene.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 23 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...