captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame pastiše“ – pažintis su Egidijumi Virbašiumi

Lankysimės liaudies muzikos instrumentų meistro Egidijaus Virbašiaus dirbtuvėse. Dairantis po dirbtuves, pašnekovas pasakojo apie savo profesiją, kuri vis dar padeda išlaikyti ir pratęsti liaudies muzikos tradicijas.
Muzikos instrumentų meistras Egidijus Virbašius.
Muzikos instrumentų meistras Egidijus Virbašius.

Lankysimės liaudies muzikos instrumentų meistro Egidijaus Virbašiaus dirbtuvėse. Dairantis po dirbtuves, pašnekovas pasakojo apie savo profesiją, kuri vis dar padeda išlaikyti ir pratęsti liaudies muzikos tradicijas. Kam meistrui reikalingas senas ožys ir kaip seniau, kasdien formuojant augantį medį, buvo „užauginamas“ instrumentas? E. Virbašius dalijosi ir kitokia patirtimi – kaip dirbama šiandien, kai autentiško muzikavimo beveik nebelikę.

Antroje laidos dalyje pasakosime apie anglų kompozitorių Gustavą Holstą, kuriam į pripažinimą, šlovę ir muzikos istoriją padėjo įeiti, turbūt, tik viena kompozicija. Kompozitorius yra sakęs: „Aš supratau, ką reiškia klasika. Tai mūsų šokančios ir dainuojančios būties džiaugsmas.“ Galbūt tai jis siekė perteikti žymiojoje siuitoje „Planetos“?

Ved. Ieva Buinevičiūtė.

„Muzikinis pastišas“ – rugsėjo 22 d., pirmadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...