captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kas skatina jaunimą likti kaime?

Likti kaime dažniausiai apsispręsti padeda šeimos verslo tęstinumas ir galimybė patiems užsidirbti. Tai patvirtina Alytaus rajono Galitankos kaime su tėvais gyvenančio jaunojo ūkininko Nerijaus Simanavičiaus patirtis.

Jaunųjų ūkininkų Lietuvoje vos 18 tūkstančių – kas šeštas dirbantis žemės ūkyje. Nepaisant valdžios pastangų ir buvusios ES paramos, jaunimo nedaugėja. Likti kaime dažniausiai apsispręsti padeda šeimos verslo tęstinumas ir galimybė patiems užsidirbti. Tai patvirtina Alytaus rajono Galitankos kaime su tėvais gyvenančio jaunojo ūkininko Nerijaus Simanavičiaus patirtis.

Kauno rajone, Padaugupės kaime ūkininkaujantis Nikolajus Dubnikovas – vienas pirmųjų Lietuvos ūkininkų, pradėjęs dirbti dar pagal Valstiečių ūkio įstatymą, 1989 m. savoms reikmėms jis įsigijo nedidelį sklypelį ir apleistą namuką. Anuomet, dar dirbdamas Sitkūnų girininkijoje eiguliu, nusipirko keletą karvių, pardavinėjo pieną. Pamažu plėtė ganykloms ir augalininkystei skirtus plotus, didino galvijų skaičių, vėliau atsisakė pieno ūkio. Dabar valdo 400 ha žemės, ekologiškai augina pusšimtį mėsinių galvijų. Modernaus gyvulininkystės ūkio šeimininkas aktyvus ir visuomeninėje veikloje: yra Mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų bei Ekologinių ūkių asociacijų tarybų narys, priklauso Kauno rajono ūkininkų sąjungos tarybai. Kaip jis visur spėja, koks ūkininkui buvo savaitgalis? Pokalbis su rubrika „Diena kaime“.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, rugsėjo 22 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close