captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“: apie į Kauno sceną sugrįžtančią Barborą Radvilaitę

„Buvo labai įdomu ieškoti ir suprasti, kas yra istorija ir kas yra šiuolaikiškumas, ir į spektaklį sudėti visas kertines Juozo Grušo mintis – apie tėvynę, Lietuvą ir žmogų. Man atrodo, kad aktoriai tai pajuto“, – sako režisierius Jonas Jurašas.
Barbora – akt. Eglė Mikulionytė. D. Stankevičiaus nuotr.
Barbora – akt. Eglė Mikulionytė. D. Stankevičiaus nuotr.

„Buvo labai įdomu ieškoti ir suprasti, kas yra istorija ir kas yra šiuolaikiškumas, ir į spektaklį sudėti visas kertines Juozo Grušo mintis – apie tėvynę, Lietuvą ir žmogų. Man atrodo, kad aktoriai tai pajuto“, – sako režisierius Jonas Jurašas, Kauno nacionaliniame dramos teatre pastatęs spektaklį „Barbora“.

„Pasakodami apie Abchaziją, norime atkreipti dėmesį į politines problemas, kurios ypač aktualios šiandien. Abchazija yra akivaizdus pavyzdys, kaip, norėdama perimti valdžią, Rusija manipuliuoja ir kursto regioninius konfliktus. Dabar Abchazija nebeturi ateities“, – sako filmo „Domino efektas“ režisierė Elwira Niewiera, viešinti Vilniaus dokumentinių filmų festivalyje.

„Svarbia inspiracija man buvo Raimondo Vabalo filmas „Skrydis per Atlantą“, kuriame kūriau Stepono Dariaus vaidmenį. Supratau, kad toje istorijoje trūksta kažko svarbaus, o pradėjus narplioti ji man tapo dar paslaptingesnė“, – apie filmą „Lituanica paslaptis“ pasakoja režisierius, aktorius Remigijus Sabulis.

„Svarbu, kad atkuriant dvarus nebūtų pažeistas jų autentiškumas, bet norėdami, kad dvarai būtų gyvi šiandien, kompromisų neišvengsime. Kas turėtų vykti dvare, turi nuspręsti šeimininkai, jau praėjo laikai, kai diktavome, ką ir kaip daryti“, – sako Kultūros paveldo departamento direktorė Diana Varnaitė. Apibendrindami kelionių po Lietuvos dvarus ciklą aptarsime svarbiausius dvarų paveldo klausimus. 

Ar Kristijoną Donelaitį tikrai galime laikyti lietuvių poetu? – kultūros komentare aiškinasi filosofas Kęstas Kirtiklis.

„Šiame spektaklyje nėra už ko pasislėpti – nei už dekoracijų, nei už epochinių rūbų ar ryškaus makiažo, aktoriui lieka emocija, talentas, kūrybinė meistrystė – visa tai, kas arti žmogiškosios esmės“, – sako režisierius Jonas Vaitkus, Lietuvos rusų dramos teatre pastatęs Williamo Shakespeare'o „Karalių Lyrą“.

Na, o ilgojoje laidos dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie legendinės J. Grušo „Barboros Radvilaitės“ sugrįžimą į Kauno dramos teatro sceną kalbėsime su spektaklio „Barbora“ kūrėjais – režisieriumi Jonu Jurašu ir dramaturge Aušra Marija Sluckaite-Jurašiene.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – rugsėjo 20 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 21 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...