captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ką man skaityti?“: o gal kriminalinį romaną?

Ar detektyvų skaitymas – tik laiko gaišinimas? Kodėl neblėsta jų populiarumas? Kaip keičiasi pagrindiniai personažai? Kokios nusikalstamumo ribos šiuolaikiniuose kriminaliniuose romanuose, kokios žinios narpliojant sudėtingiausius siužetus praverčia skaitytojui?
Komiksų kūrėja<br> semiotikos magistrė Miglė Anušauskaitė. Asm. archyvo nuotr.
Komiksų kūrėja
semiotikos magistrė Miglė Anušauskaitė. Asm. archyvo nuotr.

Ar detektyvų skaitymas – tik laiko gaišinimas? Kodėl neblėsta jų populiarumas? Kaip keičiasi pagrindiniai personažai – nusikaltėliai ir, žinoma, jų įvykdytų nusikaltimų tyrėjai – nuo Šerloko Holmso laikų iki kultinio šių dienų švedų inspektoriaus Kurto Valanderio? Kokios nusikalstamumo ribos šiuolaikiniuose kriminaliniuose romanuose, kokios žinios narpliojant sudėtingiausius siužetus praverčia skaitytojui? Apie visa tai kalbamės su komiksų kūrėja, semiotikos magistre Migle Anušauskaite.

„Skandinavų mituose pilna žmogžudysčių, o islandų sagose galvos kapojamos ištisai...“ – į klausimą, kodėl Skandinavijos šalyse tokie populiarūs detektyviniai romanai, atsako Vilniaus universiteto Skandinavistikos centro doc. dr. Ieva Steponavičiūtė-Aleksiejūnienė.

Laida „Ką man skaityti?“ – ketvirtadienį, rugsėjo 25 d., 16.03 val. ir pirmadienį, rugsėjo 29 d., 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

Kontaktai: kultura@lrt.lt; (8-5) 236 30 78  

http://www.facebook.com/kamanskaityti

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...