captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: padėtis grūdų sektoriuje lieka įtempta

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, iki praėjusio pirmadienio Lietuvoje buvo iškulta apie 70 proc. javų. Tačiau padėtis grūdų sektoriuje tebėra labai įtempta.

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, iki praėjusio pirmadienio Lietuvoje buvo iškulta apie 70 proc. javų. Tačiau padėtis grūdų sektoriuje tebėra labai įtempta.

Javus auginančiuose ūkiuose šiandien padėtis labai skirtinga. Akcentuojama, kad javapjūtės popieriai ypač prasti mažuosiuose bei vidutiniuose šeimos ūkiuose. Kazlų Rūdos savivaldybėje ūkininkaujančių R. ir G. Karnauskų  bei jų sūnaus Dariaus šeimos ūkių patirtis paneigia tokią nuostatą. Jų ūkiuose, valdančiuose 150 ha žemės, jau baigti kulti ir žieminiai javai, ir vasarojus. Visas derlius po stogu, dalis grūdų parduota. Abejuose ūkiuose dar likę kulti tik apie 20 ha vasarinių rapsų ir maždaug tiek pat grikių.

Vaismedžių augintojas Rimantas Stankūnas iš Joniškio rajono fotografuoja paukščius. Tai brangus laisvalaikio praleidimo būdas tiek pinigų, tiek laiko požiūriu. Tačiau pats procesas teikia nepamirštamų akimirkų.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, rugpjūčio 28 d., 06.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...