captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: afrikinio kiaulių maro plitimas kol kas nesustabdomas

Lietuva – pirmoji iš ES valstybių pajuto afrikinio maro skaudžias pasekmes kiaulių ūkiui. Po to pavojinga liga pasiekė Lenkiją ir Latviją, o šiomis dienomis jos židiniai nustatyti ir Estijoje.

Lietuva – pirmoji iš ES valstybių pajuto afrikinio maro skaudžias pasekmes kiaulių ūkiui. Po to pavojinga liga pasiekė Lenkiją ir Latviją, o šiomis dienomis jos židiniai nustatyti ir Estijoje. Kokių priemonių imtasi, kaip mėginama sustabdyti afrikinio kiaulių maro plitimą, sumažinti kiaulių augintojų ir perdirbėjų nuostolius, aptaria Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktorius Jonas Milius.

Kelmės rajone Knašių kaimo sodybotoje įsikūręs bitininkas Remigijus Merkelis šiemet medaus išsuko šiek tiek mažiau, negu praėjusiais metais. Tačiau džiaugiasi, kad visuose 50-yje avilių bitutės po praėjusios žiemos išgyveno. O gamta, kaip sakoma, savo pasiima, – medunešiui nepalankus birželis sumažino medaus kiekį. Tik bitininkas norėtų, kad rapsų laukus purškiantys ūkininkai ir apie bitutes pagalvotų, tinkamą laiką pasirinktų.

Lietuvoje dabar yra registruota per 600 kaimo turizmo sodybų. Nemaža jų dalis yra sezoninės, svečius priima tik vėlyvesnį pavasarį, vasarą, ankstyvą rudenį, kai orai būna šilti. O štai Ignalinos rajono Ažušilės kaime esanti Prano Zubricko sodyba nemažai svečių sulaukia visais  metų laikais. Beje, kaimo turizmo verslininku jis tapo atsitiktinai.

Ved.  Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – ketvirtadienį, rugsėjo 18 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...