captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: žodžio pančiai Europoje

Vengrija – viena dažniausiai linksniuojamų valstybių, kai kalbama apie siaurėjančias žodžio laisvės bei spaudos laisvės ribas ir didėjantį spaudimą žurnalistams.

Vengrija – viena dažniausiai linksniuojamų valstybių, kai kalbama apie siaurėjančias žodžio laisvės bei spaudos laisvės ribas ir didėjantį spaudimą žurnalistams. „Kai kurie Vengrijoje priimti įstatymai buvo apskųsti ES Teisingumo teisme. Teismas priėmė Vengrijai nepalankų nuosprendį. Tai gerai, nes Vengrijos sprendimai turėjo būti atšaukti. Tačiau žiūrint filosofiškai šitos problemos yra mūsų, vengrų problemos, mes patys turėtume jas ir išspręsti. Labai blogai, jeigu valstybei reikia išorinės pagalbos. Priklausome ES, kalbėjimas apie vidų ir išorę gali atrodyti keistas, bet būtų gerai, jeigu permainos vyktų viduje“, – sako apie žiniasklaidos padėtį nuolatos rašantis žurnalistas Gaboras Csuday.

Vienas žinomiausių Europos žodžio laisvės ekspertų teisininkas Dirkas Voorhoofas paaiškina, kaip žodžio laisvės ribojimas Europoje gali tapti sienų nepaisančiu virusu, o aktyvistė Melody Patry iš prieš cenzūrą kovojančios nevyriausybinės organizacijos „Cenzūros indeksas“ (Index of Censorship) pasiūlo „vakcinos“ idėją.

Ved. Audra Čepkauskaitė.    

klasika@lrt.lt

„Žmonės ir idėjos“ –  rugsėjo 17 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama rugsėjo 18 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir 22.10 val. LRT KLASIKOS programoje.

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/143506799034353

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close