captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: ansamblis „Zejel“ festivalyje „Banchetto musicale“

Pirmojoje laidos valandoje – pažintis su ansambliu „Zejel“ (Ispanija), kuriame groja du ispanai, o dainuoja žavioji marokietė – Iman Kandousi.
Ansamblis „Zejel“.
Ansamblis „Zejel“.

Šių metų senosios muzikos festivalio „Banchetto musicale“ publiką stebina ir žavi ne tik naujas spaudinių dizainas, bet ir ypatinga renginio tema – „Garsai iš Rytų ir Vakarų“. Pirmą kartą Lietuvoje svečiuojasi atlikėjai iš Tuniso, Maroko, Turkijos. Jūratės Vičienės parengtoje „Muzikinio pastišo“ pirmojoje valandoje  – pažintis su ansambliu „Zejel“ (Ispanija), kuriame groja du ispanai, o dainuoja žavioji marokietė – Iman Kandousi. Improvizacija pagrįstoje jų programoje „La memoria de Oriente“ netikėtai susiliejo ispaniškieji Viduramžiai ir tradicinės Andalūzijos, arabų, turkų, sefardų melodijos.

Nekasdieniškai mūsų ausiai skamba ir fleitos bei kontraboso duetas. Šis derinys retai aptinkamas melomanų kolekcijose, koncertų salėse ar radijo eteryje. Antroji „Muzikinio pastišo“ dalis, parengta Mariaus Šinkūno, – apie tokį tandemą, klausant kūrinių iš Jeremio Steigo ir Eddie Gomeso albumo „Outlows“ („Už įstatymų ribų“ ).

„Muzikinis pastišas“ – rugsėjo 17 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...