captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: ūkininką pieno kainos varo į neviltį

Vieną didžiausių karvių bandų Kelmės rajone laikantis ūkininkas Albertas Brazas yra pieno gamintojų kooperatyvo „Pienas LT“ narys. Jis piktinasi, jog būtent kooperatyvo nariams stengiamasi mokėti mažesnę kainą.
Ūkininkas Albertas Brazas. manoukis.lt nuotr.
Ūkininkas Albertas Brazas. manoukis.lt nuotr.

Vieną didžiausių karvių bandų Kelmės rajone laikantis ūkininkas Albertas Brazas yra pieno gamintojų kooperatyvo „Pienas LT“ narys. Jis piktinasi, jog būtent kooperatyvo nariams stengiamasi mokėti mažesnę kainą. Kol kas ūkininkas neketina pasiduoti ir likviduoti karvių, tačiau jei iki pavasario situacija nepasikeis, teks  pertvarkyti gamybą ūkyje.

Ateinantį penktadienį, rugsėjo 19 d., Kėdainių rajone Mantviliškio kaime bendrovės „Dotnuvos eksperimentinis ūkis“ laukuose organizuojamos respublikinės artojų varžybos ir kukurūzų diena. Abu renginiai šalies žemdirbiams jau žinomi ir vyks ne pirmus metus, tačiau pirmą kartą organizatoriai – Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba nutarė sujungti tikrai naudingus praktine ir teorine prasme renginius. Toks sumanymas kilo konsultavimo tarnybos specialistams apsilankius Airijoje ir susipažinus su jų patirtimi. Kaip vyksta pasiruošimas renginiams, kuo  bus ypatingos šių metų artojų varžybos?

Dažnai kalbama, kad kaime mažėja jaunų žmonių. Tad daug kur rūpinamasi gyvenimą kaime padaryti patrauklesnį gyventi ir dirbti jauniems žmonėms. Tik ne visada pavyksta. Geriausiai tai galėtų padaryti patys organizuoti jauni žmonės. Šiandien kaimo jaunimą mėgina suburti dvi jaunimo organizacijos. Ar, išskaidžius jėgas, pavyks tai padaryti?

Ved. Regina Montvilienė.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, rugsėjo 17 d., 06.07 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...