captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: apie tarptautinį teatro festivalį „Sirenos“

„Šių metų „Sirenų“ šūkis skelbia – „Nusibodo vaidyba? Ateik į teatrą“. Juo kviečiame ne tik nuolatinę „Sirenų“ publiką, kuri žino, kad gera vaidyba ir drąsūs meniniai eksperimentai yra neatskiriami šio festivalio dėmenys, bet ir tuos, kurie teatre paprastai nesilanko.“

„Šių metų „Sirenų“ šūkis skelbia – „Nusibodo vaidyba? Ateik į teatrą“. Juo kviečiame ne tik nuolatinę „Sirenų“ publiką, kuri žino, kad gera vaidyba ir  drąsūs meniniai eksperimentai yra neatskiriami šio festivalio dėmenys, bet ir tuos,  kurie teatre paprastai nesilanko, kuriems atrodo svetimos tradicinio teatrališkumo sampratos, tačiau puikiai pastebimos baltos mūsų kasdienybės teatro siūlės“, – teigia tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ meno direktorė Audra Žukaitytė. 

„Dabar banko kolekcijoje yra vienuolikos Paryžiaus mokyklos dailininkų darbų. Dailininkų, gimusių Baltarusijoje ir čia gavusių pradinį meninį išsilavinimą. Kodėl mus traukia būtent Paryžiaus mokykla? Šios mokyklos atstovai savo pasaulio suvokimą išreikšdavo atverdami pačias slapčiausias ir neįprastas pasaulio puses. Jie turėjo gabumų savo menu keisti pasaulio vaizdą“, – banko kolekcijos formavimą argumentuoja „Belgazprombank“ valdybos pirmininkas Viktoras Babariko. (Apie parodą „Paryžiaus mokyklos dailininkai iš Baltarusijos“ Vilniaus paveikslų galerijoje)

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Su rubrika „Požiūris“ – Andrius Jakučiūnas, atsakydamas į Nerijaus Mačiulio provokaciją „Palanga turi išnykti“, siūlo savo pajūrio regiono viziją.

„Šių metų „Sirenų“ šūkis skelbia – „Nusibodo vaidyba? Ateik į teatrą“. Juo kviečiame ne tik nuolatinę „Sirenų“ publiką, kuri žino, kad gera vaidyba ir  drąsūs meniniai eksperimentai yra neatskiriami šio festivalio dėmenys, bet ir tuos,  kurie teatre paprastai nesilanko, kuriems atrodo svetimos tradicinio teatrališkumo sampratos, tačiau puikiai pastebimos baltos mūsų kasdienybės teatro siūlės. Atrinkdami šių metų užsienio programos spektaklius, ieškojome kūrinių, investuojančių į procesą, patyrimą ir buvimą kartu „čia ir dabar“. Kūrinių, kurie drąsiai ieškotų galimybių ribų, tuo pačiu išlikdami budrūs juos supantiems kontekstams, aplinkai, auditorijai“,  – sako tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ meno direktorė Audra Žukaitytė. Pokalbis studijoje apie įdomų ir aktualų Europos teatrą, kurį pristato jau antrąjį dešimtmetį skaičiuojantis festivalis.

Ved. Karina Metrikytė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 16 d., antradienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...