captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: pasaulyje minimos ligų dienos – kam jos skiriamos?

Spalio 13-oji – Pasaulinė sepsio diena, 15-oji – Pasaulinė limfomos diena. Šių dienų pagrindinis tikslas – atkreipti visuomenės, sveikatos politiką kuriančių žmonių dėmesį į ligą – simptomus, gydymą, grėsmes ir poblemas.
Laidos vedėja Rasa Pekarskienė.
Laidos vedėja Rasa Pekarskienė.

Spalio 13-oji – Pasaulinė sepsio diena, 15-oji – Pasaulinė limfomos diena. Šių dienų pagrindinis tikslas – atkreipti visuomenės, sveikatos politiką kuriančių žmonių dėmesį į ligą – simptomus, gydymą, grėsmes ir poblemas. Ligos pradžioje pradėtas gydymas visad duos geresnių rezultatų, nei uždelstos ligos. Kai šeimoje suserga žmogus, suserga daug platesnis aplinkinių ratas – šeima, draugai, darbo kolektyvas. Todėl žinios apie ligą suteikia tvirtumo ir sergančiajam, ir aplinkiniams.

Pasaulinės sepsios dienos proga gydytojai, medikų visa bendruomenė kviečia atkreipti visuomenės ir sveikatos politikų dėmesį į sepsio problemą – statistika skelbia, kad pasaulyje kas kelias sekundes nuo sepsio miršta žmogus. Mums visiems žinoti, kuo sepsis yra pavojingas – tiesiog būtina. Nes šios žinios gali išgelbėti ir mus pačius, ir mūsų artimus žmones nuo, atrodytų, menko negalavimo – danties skausmo ar susifirmavusio pūlinuko. Respublikinės Vilniaus universitetinės ligoninės Reanimacijos ir intensyviosios terapijos skyriaus vedėjas prof. Saulius Vosylius.   

Limfomos dienai skirtame pokalbyje aptarsime diagnostikos, gydymo problemas, psichologines ligos ir gydymo puses. VUL Santariškių klinikų Hematologijos, onkologijos ir tranfuziologijos centro direktorius, gydytojas hematologas prof. Laimonas Griškevičius.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį, rugsėjo 13 d., 11.03 val., kartojama rugsėjo 18 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...