captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitė“ aiškinasi, koks bus naujasis Kino centras

Lietuvos kino centro darbas turės būti pagrįstas objektyvumu ir nešališkumu.

„Lietuvos kino centro darbas turės būti pagrįstas objektyvumu ir nešališkumu. Tikrai čia nedirbs žmonės, kurie laisvu laiku organizuos festivalius ar gamins filmus“, – sako naujos biudžetinės įstaigos direktorius Rolandas Kvietkauskas. 

Dešimt sovietų okupacijos metų netoli Kauno veikė pogrindžio spaustuvė, kurioje atspausdinta 138 tūkstančiai egzempliorių patriotinių ir religinių leidinių. Kaip pavyko taip ilgai dirbti konspiracijos sąlygomis, prisimena spaustuvininkas Vytautas Andziulis.

„Nors pastaraisiais metais Irano kinas išgyvena griežtos cenzūros laikus, o geriausiems režisieriams draudžiama kurti, šios šalies filmai vis labiau užkariauja pasaulio kino ekranus“. Apie Irano kinematografą kalbamės su kino apžvalgininke Goda Jurevičiūte.

„Muzika, anksčiau buvusi kaip idėjas ir visuomenę mobilizuojanti jėga, šiandien iš esmės traukia tik išgarsėti norintį jaunimą. Pigūs dainų tekstai nieko naujo nesako, nevienija žmonių. Kita vertus, kurti tekstus bei kovoti prieš klimato kaitą yra sudėtingiau, nei dėl pilietinių teisių. Politika ir muzika šiandien – du skirtingi poliai, o anksčiau buvo kitaip", – sako profesorius Andrew Jamiesonas.

„Masinė kultūra nėra laikino ir riboto paklydimo ženklas, ji žymi nepataisomą nuopolį“, – rašė italų semiotikas, filosofas Umberto Eco. Kokia yra šiandien intelektualų laikysena masinės kultūros akivaizdoje, nagrinėja laidos komentatorius filosofas Kęstas Kirtiklis.

„Akvilė nespėjo atskleisti visų savo galimybių. Ir kažin kiek ji būtų pasiekusi, jei ne toks trumpas jai skirto gyvenimo laikas“, – apie savo dukrą dailininkę Akvilę Zavišaitę šiandien sako žinoma žurnalistė Rita Baltušytė.

 Ved. Jolanta Kryževičienė.

„Kultūros savaitė“ – rugpjūčio 25 d., šeštadienį, nuo 09.00 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ. Laida kartojama rugpjūčio 26 d. 00.05 val.

 http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...