captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Mes, moterys“: kaip giminės istorijos virto romanu

Rašytoja Agnė Žagrakalytė pasakos apie romaną „Eigulio duktė: byla F117“ ir poezijos bei buities dermę. Kita tema – žydų kilmės moterų pasaulis ir žydės pasaulyje.
Rašytoja Agnė Žagrakalytė. M. Ambrazo (ELTA) nuotr.
Rašytoja Agnė Žagrakalytė. M. Ambrazo (ELTA) nuotr.

Agnės Žagrakalytės romanas „Eigulio duktė: byla F117“ šiemet apdovanotas Jurgos Ivanauskaitės, Patriotų premijomis ir vadinamas viena kūrybiškiausių Lietuvos metų knygų. Briuselyje gyvenanti poetė ir prozininkė trejus metus rašė ir gerokai ilgiau galvoje brandino šią giminės sagą, kurioje pinasi jos pačios šeimos legendos ir teksto pavidalu išsaugoti kūriniai. Agnės Žagrakalytės klausinėsiu ir apie šį beišnykstančių žodžių pilną vingraus siužeto romaną, ir apie kasdienybę Belgijoje rašymą derinant su šeimos gyvenimu.

Šį sekmadienį, rugsėjo 14 d., minima Europos žydų kultūros diena. Daugybėje šalių organizuojami renginiai, kuriuos vienija tema „Moterys judaizme“. Apie garsiausias iš Lietuvos kilusias žydes, moters vietą visuomenėje ir šeimoje, judėjų tradicijas, kurių atspindžių yra ir visos Rytų Europos kultūroje, šnekėsimės su žydų kultūros tyrinėtoja, Vilniaus universiteto lektore dr. Lara Lempertiene. 

Tokia laida „Mes, moterys“ šį penktadienį, rugsėjo 12 d., 15.05 val. per LRT RADIJĄ. Kartojimas sekmadienį 09.03 val.

Ved. Giedrė Čiužaitė.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...