captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: VCO pirmą kartą stato operą jaunimui

„Tampame pilnaverčiu, subrendusiu teatru ir pradedame rūpintis ne tik savo auditorijai įdomiu repertuaru, bet ir edukacine veikla. Pirmasis žingsnis – opera jaunimui „Jonas ir Greta“. Šiemet užsibrėžėme maksimalų tikslą – pritraukti į operą pačią sudėtingiausią paauglių auditoriją.“
Spektaklis "Jonas ir Greta". M. Singer nuotr.
Spektaklis "Jonas ir Greta". M. Singer nuotr.

„Tampame pilnaverčiu, subrendusiu teatru ir pradedame rūpintis ne tik savo auditorijai įdomiu repertuaru, bet ir edukacine veikla. Pirmasis žingsnis – opera jaunimui „Jonas ir Greta“. Šiemet užsibrėžėme maksimalų tikslą – pritraukti į operą pačią sudėtingiausią paauglių auditoriją. Retas paauglys gerai sutaria su tėvais, bet dar sunkiau jiems kartais sekasi sutarti su savimi. Manau, jog šiuolaikiškai interpretuoti klasikos kūriniai gali padėti jaunam žmogui rasti atsakymus į svarbius gyvenimo klausimus. Taip pat tikime, jog pasiryžę eiti į šiuolaikišką operą drauge, tėvai sustiprins taip reikalingus ryšius su savo jaunimu“, – sako VCO meno vadovė Dalia Ibelhauptaitė.

„Ši paroda skirta tiems žmonėms, kurie stovėjo prie mūsų valstybės atgimimo ištakų. Joje tarsi du aspektai – karo fonas ir asmenybės, savo veikla prisidėjusios prie lietuviškos visuomenės gyvenimo Pirmojo pasaulinio karo pradžioje“, – pasakoja LMA Vrublevskių bibliotekos mokslo darbuotoja Rasa Sperskienė, parodos „Lietuvos visuomenė Pirmojo pasaulinio karo pradžioje: įvykiai, draugijos, asmenybės“ rengėja.

Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.

Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje – du pranešimai iš operos pasaulio: vienas apie dirigentus, antras apie išgelbėtą operos teatrą Amerikoje.

„Tampame pilnaverčiu, subrendusiu teatru ir pradedame rūpintis ne tik savo auditorijai įdomiu repertuaru, bet ir edukacine veikla. Pirmasis žingsnis – opera jaunimui „Jonas ir Greta“. Šiemet užsibrėžėme maksimalų tikslą – pritraukti į operą pačią sudėtingiausią paauglių auditoriją. Retas paauglys gerai sutaria su tėvais, bet dar sunkiau jiems kartais sekasi sutarti su savimi. Manau, jog šiuolaikiškai interpretuoti klasikos kūriniai gali padėti jaunam žmogui rasti atsakymus į svarbius gyvenimo klausimus. Taip pat tikime, jog pasiryžę eiti į šiuolaikišką operą drauge, tėvai sustiprins taip reikalingus ryšius su savo jaunimu“, – sako VCO meno vadovė Dalia Ibelhauptaitė. Apie ambicingus ir rizikingus operos sprendimus pokalbis studijoje su D.Ibelhauptaite, operos solistais Jurgita Adamonyte, Rafailu Karpiu, Viktoru Gerasimovu.

Ved. Laima Ragėnienė.

„Ryto allegro“ rugsėjo 11 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.

http://www.facebook.com/profile.php?id=1343267437

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...