captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: pasivaikščiojimai ir pašnekesiai Zarasuose

Pirmosios laidos dalies tema, pasiūlyta Mariaus Šinkūno, – apie Zarasų miesto šviesuolius. Tai vargonininkas ir pedagogas Gražvydas Gasparavičius, su kuriuo pokalbį pradėję „Ąžuolo“ gimnazijoje, po to pereisime į naujai restauruotą Zarasų Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią.
Zarasai. www.kurortuasociacija.lt nuotr.
Zarasai. www.kurortuasociacija.lt nuotr.

Pirmosios „Muzikinio pastišo“ dalies tema, pasiūlyta Mariaus Šinkūno, – apie Zarasų miesto šviesuolius. Tai vargonininkas ir pedagogas Gražvydas Gasparavičius, su kuriuo pokalbį pradėję „Ąžuolo“ gimnazijoje, po to pereisime į naujai restauruotą Zarasų Švč. Mergelės Marijos ėmimo į dangų bažnyčią. Čia veiksmas vyks net pačių vargonų viduje, o pokalbį svariai papildys netikėtai sutiktas besidarbuojantis klebonas Remigijus Kavaliauskas.

Antroji, Jūratės Vičienės parengta laidos dalis skirta rugsėjo 8-ajai – Vytauto Didžiojo karūnavimo dienai. Nors Vytautas tuomet, XV amžiuje, karūnuotas nebuvo, tačiau tai buvo svarbus posūkis LDK nepriklausomybės nuo Lenkijos Karalystės atgavimui. Sakoma, jog už kiekvieno didžio vyro stovi didi moteris. Tokia buvo ne tik Vytauto Didžiojo žmona Ona, bet ir vienintelė jų dukra Sofija. Ištekinta už tuometinės Rusijos caro Vasilijaus, ji, tėvo patariama, ilgam išlaikė  ramius, taikius Lietuvos santykius su Rusija.

„Muzikinis pastišas“ – rugsėjo 10 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...