captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame vidudienyje“ – duoklė džiazo standartams

Rugsėjo 10-osios „Muzikinis vidudienis“ mini džiazo istorijai ypač svarbų šimtmetį. Jubiliatas šį sykį ne muzikantas, o pjesė, tiksliau, džiazo tema, be kurios neįsivaizduojama džiazo istorija. Tai W. Ch. Handy „St. Louis Blues“ – pirmas bliuzas, tapęs populiaria daina.

Rugsėjo 10-osios „Muzikinis vidudienis“ mini džiazo istorijai ypač svarbų šimtmetį. Jubiliatas šį sykį ne muzikantas, o pjesė, tiksliau, džiazo tema, be kurios neįsivaizduojama džiazo istorija. Tai W. Ch. Handy „St.Louis Blues“ – pirmas bliuzas, tapęs populiaria daina. Per istorijos vingius šis kūrinys patyrė ne vieną virsmą – gimęs kaip bliuzas, jis skambėjo ir kaip bugivugis, ir kaip romantiška baladė, ir tango bei mambo ritmais, netgi kaip karinis maršas. Laidoje išgirsime tokias netikėtas „St. Louis Blues“ versijas.

Antroje laidos dalyje taip pat skambės istorinės džiazo pjesės, taip vadinami standartai. Tie, kurie puošė Loui Armstrongo repertuarą. Naujai perkurtų Armstrongo hitų albumą, pavadintą „Ske-Dat-De-Dat: The Spirit Of Satch“ rugpjūčio pabaigoje pristatė legendinis Naujojo Orleano bliuzmenas Dr. John.

Ved. Jūratė Kučinskaitė.

„Muzikinis vidudienis“ rugsėjo 10 d., trečiadienį, 12.10 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...