captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Atrask Lietuvą“: Pilėnų detektyvas

Norėdami tiksliai nustatyti Pilėnų vietą, vargsta ne tik archeologai ir istorikai. Laiko labirintuose ieškodami tiesos klaidžioja ne vienas senosios lietuvybės ištakų entuziastas.

Norėdami tiksliai nustatyti Pilėnų vietą, vargsta ne tik archeologai ir istorikai. Laiko labirintuose ieškodami tiesos klaidžioja ne vienas senosios lietuvybės ištakų entuziastas. Teigiama, galbūt Pilėnų būta ant Punios Alytaus ar Molavėnų Raseinių rajonų piliakalnių, gal net Kaltinėnuose Šilalės apylinkėse. Tačiau Bartninkų seniūnas Petras Čirvinskas laikosi savo – kunigaikščio Margirio pilis buvo pastatyta būtent Vilkaviškio rajone ant Piliakalnių piliakalnio.

XIII a. pradžioje Vytautas Didysis į Lietuvą atsivežė pirmuosius 5 tūkstančius totorių, kurių kolonijos pasklido po svarbias to meto vietas: prie pilių, strateginių kelių. Totoriai labiausiai garsėjo karingumu, taip pat vertėsi daržininkyste, arklininkyste, buvo geri odininkai. Lietuvoje jiems buvo sudarytos palankios sąlygos: suteiktos įvairios privilegijos ir bajorystė, dovanojama žemė, leidžiama išpažinti savo religiją. Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 4 tūkstančius totorių ir yra 4 mečetės. Dažnai galvodami apie totorius, juos siejame su Trakais arba Alytumi. O ar visi žinome, kad Vilkaviškio rajone Bartninkų seniūnijoje, Vinkšnupių kaime, išlikusios didžiausios Lietuvoje totorių kapinės?

Ved. Jolanta Jurkūnienė.

„Atrask Lietuvą“ šeštadienį, rugpjūčio 25 d., 15.03 per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...