captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: kuo įdomi ir prasminga Vilniuje surengta Derliaus šventė?

Penktadienį Vilniuje  Žemės ūkio rūmai surengė tradicinę Derliaus šventę. Jau tryliktą kartą organizuojamam renginiui trečią kartą pasirinkta sostinė, pirmą kartą  – Gedimino prospektas. Šventė patraukli pramogomis, muge, liaudiška muzika, galimybe glaudžiai pabendrauti kaimo ir miesto žmonėms.
ukioklubas.lt nuotr.
ukioklubas.lt nuotr.

Penktadienį Vilniuje  Žemės ūkio rūmai surengė tradicinę Derliaus šventę. Jau tryliktą kartą organizuojamam renginiui trečią kartą pasirinkta sostinė, pirmą kartą  – Gedimino prospektas. Šventė patraukli pramogomis, muge, liaudiška muzika, galimybe glaudžiai pabendrauti kaimo ir miesto žmonėms, nes sutapo su „Sostinės dienomis“.

Visada laimi tie, kas iš anksto pasirūpina, kad žiemą netektų šalti. Pagal galiojančią tvarką, gaunantys menkas pajamas miestiečiai, savivaldybėse susitvarkę reikiamus dokumentus, už šildymą moka mažiau. Skurdžiai gyvenantiems kaimo žmonėms skiriama pinigų malkoms nusipirkti. Deja, vis dar neretai nutinka taip, kad jie panaudojami ne pagal paskirtį...

Turbūt retas Lietuvoje nėra girdėjęs apie Utenos rajone, Leliūnuose, gyvenantį ir meniškus keramikos dirbinius iš molio kuriantį tautodailininką Vytautą Valiušį. Leliūnus garsina miestelio centre, senojoje, dar praėjusio amžiaus pradžioje statytoje mokykloje, o dabar rekonstruotame jos pastate, Vytauto Valiušio iniciatyva įsteigtas keramikos muziejus. O tautodailininkas toliau kuria ir... visą gyvenimą mokosi puodžiaus meno.

Ved. Algirdas Steponavičius.

„Gimtoji žemė“ – pirmadienį, rugsėjo 8 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...