captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Kultūros savaitėje“ – JAV sociologas ir antropologas profesorius Janas Kubikas

„Atminties laukas gali suartinti arba dar labiau nutolinti nesutariančias puses. Todėl labai svarbu stebėti visuomenės veikėjus – politikus, kunigus, etninių grupių lyderius ir aiškiai parodyti jų elgsenos pasekmes.“

„Atminties laukas gali suartinti arba dar labiau nutolinti nesutariančias puses. Todėl labai svarbu stebėti visuomenės veikėjus – politikus, kunigus, etninių grupių lyderius ir aiškiai parodyti jų elgsenos pasekmes. Jei jie siekia skaldyti visuomenę, tai gali turėti reikšmingų pasekmių demokratijos kokybei, šalies tarptautinei padėčiai ir saugumui“, – sako atminties politiką analizuojantis lenkų kilmės sociologas ir antropologas prof. Janas Kubikas.

„Esame maža šalis ir egzistuoja didelė rizika, kad grupė menininkų gali dalinti viešuosius resursus vieni kitiems. Tačiau neatrodo, kad kultūros sektoriaus institucijos rimtai stengtųsi keisti situaciją, o į iškylančius skandalus žvelgiama ne kaip į sisteminę problemą, bet kaip į praeinančius nemalonumus“, – sako buvęs Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos narys, komunikacijos konsultantas Rytis Juozapavičius. 

„Panevėžio kultūra ir taip nuolat pristatoma, o mes atsižvelgėme į miestiečių nuomonę. Kultūros poreikių tyrimas parodė, kad didelė dalis panevėžiečių norėtų susipažinti su kitų šalių kultūromis. Taip ir kilo programos idėja“, – apie šių metų Lietuvos kultūros sostinės Panevėžio renginių programą pasakoja Panevėžio miesto savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėja Loreta Krasauskienė.

„Savo veikla bandome įrodyti, kad dvarus atstatinėjame ne tam, kad jie būtų rekonstruojami, išgražinami ir užrakinami, o tam, kad čia virtų gyvenimas: vyktų įvairiausi renginiai, kūrybinės dirbtuvės, šurmuliuotų vaikai, senoliai pasakotų prisiminimus, suvažiuotų svečiai“, – sako Lukšių miestelio seniūnas, skulptorius Vidas Cikana. Tęsiame pasakojimų ciklą apie Lietuvos dvarus ir kviečiame užsukti į Šakių rajone įsikūrusį Zyplių dvarą.

„Kai blogis tampa savaime suprantamas, labiausiai trūksta menininko, kuris paimtų jį ir išvelėtų ironijos kultuve taip, kad pats savęs nebeatpažintų“, – menotyrininkės Agnės Narušytės komentare – įspūdžiai iš Londono arba  praėjusių atostogų  pamokos. 

 „Fotografijos festivaliai šiandieniniame pasaulyje atlieka labai svarbų vaidmenį fotografijos meno rinkų ir naujų auditorijų atsiradime, tačiau taip pat jie tampa ir labai svarbiais fotografijos – kaip  pogrindinės ar alternatyvios žiniasklaidos – kanalais“, – sako festivalio „Kaunas Photo“ organizatorius, fotomenininkas Mindaugas Kavaliauskas. 

Ilgųjų pokalbių dalyje „Sėskim ir pakalbėkim“ apie tai, kaip formuojasi kolektyvinės atminties laukas, kokį  vaidmenį jame atlieka skirtingi veikėjai ir kaip skirtingi atminties režimai lemia demokratijos stabilumą šalyse. Pokalbis su lenkų kilmės JAV sociologu ir antropologu prof. Janu Kubiku.

Ved. Gailutė Jankauskienė.

„Kultūros savaitė“ – rugsėjo 6 d., šeštadienį, nuo 09.03 iki 11.00 val. per LRT RADIJĄ.

Laida kartojama rugsėjo 7 d. 00.05 val.

http://www.facebook.com/#!/pages/Kult%C5%ABros-savait%C4%97/231824880244882

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close