captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiai“: spalvinga Chulijo Kortasaro kūryba ir asmenybė

„Jis kovojo ne tik už individo laisvę, bet taip pat už teisę būti žaidžiančiu žmogumi. Jis sakydavo, kad pagrindinis skirtumas tarp žmogaus ir gyvulio ne tai, kad žmogus mąstanti būtybė, bet tai, kad žmogus moka sąmoningai sukurti žaidimo taisykles.“
 Ch. Kortasaras.
Ch. Kortasaras.

„Jis kovojo ne tik už individo laisvę, bet taip pat už teisę būti žaidžiančiu žmogumi. Jis sakydavo, kad pagrindinis skirtumas tarp žmogaus ir gyvulio ne tai, kad žmogus mąstanti būtybė, bet tai, kad žmogus moka sąmoningai sukurti žaidimo taisykles“, – taip ilgametį gyvenimo draugą, talentingą argentiniečių rašytoją Chuliją Kortasarą yra apibūdinusi vertėja, Lietuvos ambasadorė prie UNESCO šviesaus atminimo Ugnė Karvelis.

Rugpjūčio pabaigoje minėjome 100-ąsias argentiniečių rašytojo Ch. Kortasaro gimimo metines. Jo knygą „Žaidžiame klases“ skirtingų tautų, kartų atstovai dažnai įvardija kaip vieną svarbiausių tam tikro gyvenimo etapo knygų. Tuo tarpu Lotynų Amerikoje rašytojas ypač vertinamas už trumpąjį žanrą – apsakymus.

Spalvingą Ch. Kortasaro asmenybę atskleisti padės Lotynų Amerikos literatūros specialistė Jordana Gonzalez. Taip pat laidoje skambės archyvinio pokalbio su šviesaus atminimo U. Karveliu fragmentai.

Ved. Raminta Jonykaitė.

„Literatūros akiračiai“ rugsėjo 14 d., sekmadienį, 17.03 val., rugsėjo 18 d., trečiadienį, 01.05 val. ir  rugsėjo 12 d., ketvirtadienį, 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

http://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...