captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Sveikata“: hepatitas C – ne vien tik asocialių žmonių ir narkomanų liga

20–30 metų hepatito C virusas gali pamažu ardyti kepenis, žmogui nieko nejaučiant. Per kraują plintanti infekcija dažniausiai nustatoma atsitiktinai – profilaktinių patikrinimų metu ar tiriant kitas ligas.

20–30 metų hepatito C virusas gali pamažu ardyti kepenis, žmogui nieko nejaučiant. Per kraują plintanti infekcija dažniausiai nustatoma atsitiktinai – profilaktinių patikrinimų metu ar tiriant kitas ligas. Laidoje infekcinių ligų gydytoja dr. Ligita Jančorienė paaiškins, į kokius negalavimus reikėtų atkreipti dėmesį ir padaryti kraujo tyrimą. Buvęs hepatito C pacientas pasidalys savo gyvenimo patirtimi – ką turi iškęsti ligonis ir jo artimieji, kodėl taip svarbu šviesti visuomenę ir aiškinti apie šią ligą.

Afrikoje siaučiantis Ebolos virusas jau pasiglemžė apie 2000 žmonių gyvybių. Pasaulio sveikatos organizacija skelbia ekstremalią padėtį, visos šalys turi pasirengti galimiems ligos atvejams. Mūsų šalyje taip pat yra numatytos priemonės, kaip turėtų būti prižiūrimas ligonis, jei toks atsirastų. ULAC Epidemiologinės priežiūros skyriaus vedėja Galina Zagrebnevienė paaiškins, ką turime žinoti kiekvienas.

Ved. Rasa Pekarskienė.

„Sveikata“ – šeštadienį,  rugsėjo 6 d., 11.03 val., kartojama rugsėjo 11 d. 15.05 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...