captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Santara“: Oršos mūšiui – 500 metų

Oršos mūšis įvyko 1514 m. rugsėjo 8 d. tarp Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Maskvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenių. Oršos mūšis į pasaulio istoriją įėjo kaip vienas pirmųjų klasikinės artilerijos pasalos pavyzdžių. 

Oršos mūšis įvyko 1514 m. rugsėjo 8 d. tarp Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Maskvos Didžiosios Kunigaikštystės kariuomenių. Šis susirėmimas buvo Lietuvos ir Rusijos 1512 m. karo tęsinys. Dar prieš Oršą, maskvėnai paėmė svarbiausią rytinį Lietuvių forpostą Smolenską, todėl kilo būtinybė sustabdyti rusų kariuomenę, besiveržiančią į Lietuvos gilumą. Oršos mūšis į pasaulio istoriją įėjo kaip vienas pirmųjų klasikinės artilerijos pasalos pavyzdžių. Apie Oršos mūšio reikšmę Lietuvai pasakoja istorikas Waldemar Szelkowski.

Zarasų krašto muziejuje atidaryta žymaus žydų dailininko, išeivio iš Zarasų, Jehudos (Judelio) Peno tapybos darbų paroda. Ji skirta dailininko 160-osioms gimimo metinėms. Dailininkas J. Penas (1854–1937) garsus kaip pirmasis pasaulinio garso dailininko Marko Šagalo mokytojas, tačiau ir pats dailininkas puikus menininkas, įkūręs Vitebske dailės mokyklą bei išugdęs visą eilę garsių dailininkų. Atvežti iš Vitebsko muziejaus darbai Lietuvoje eksponuojami pirmą kartą.

„Santara“ – rugsėjo 4 d., ketvirtadienį, 15.00 val. per LRT KLASIKĄ.

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...