captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: suaugusiųjų mokslai

Kodėl Lietuvoje besimokančių suaugusiųjų nedaugėja, o pati suaugusiųjų švietimo idėja išsikreipia lėšas leidžiant nekoordinuotai ir neatsakingai?

Jeigu norite įkyrėti vaikams, sulaukę jų atsakymo į varginantį klausimą „Kuo būsi užaugęs?“, klauskite toliau: „O paskui ką mokysies?“ Atsakys – klausimą pakartokite. Galite kartoti be galo. Taip veikia šiandieninė visuomenė, kurioje mokymasis visą gyvenimą skatinamas ne tik dėl to, kad kartą įgytas išsilavinimas ir profesija netrukus gali tapti nepakankami. Greta ekonominių, technologinių ir socialinių priežasčių svarbi ir humanistinė – suaugusio žmogaus siekis tobulėti vertas dėmesio ir viešųjų pinigų ne mažiau, negu vaikų ar jaunuolių mokslai.

Technologijos ir atviros universitetų programos suteikia galimybes šviestis visiems, kas turi laiko ir prieigą prie interneto. Lietuvoje priimtas naujas Neformalaus saugusiųjų švietimo įstatymas sudaro palankesnes sąlygas tartis su darbdaviu dėl laisvų dienų, skirtų mokslams. ES suaugusiųjų švietimas – prioritetinė sritis, kuriai skiriamas milijardinis finansavimas. Kodėl esant tokioms palankioms sąlygoms Lietuvoje besimokančių suaugusiųjų nedaugėja, o pati suaugusiųjų švietimo idėja išsikreipia lėšas leidžiant nekoordinuotai ir neatsakingai?

Ved. Audra Čepkauskaitė.

klasika@lrt.lt

„Žmonės ir idėjos“ – rugsėjo 3 d., trečiadienį, 14.05 val. per LRT KLASIKĄ.

Laida kartojama rugsėjo 4 d. 00.05 val. per LRT RADIJĄ ir 22.10 val. LRT KLASIKOS programoje.

https://www.facebook.com/pages/%C5%BDmon%C4%97s-ir-id%C4%97jos-Radijo-laida-per-Klasik%C4%85/143506799034353

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...