captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ką man skaityti?”: apie prieškario biblioteką ir gyvenimą keičiančias knygas

Kartu su žurnaliste Agne Kairiūnaite keliausime į senąjį Kauno Žaliakalnį, į namus, kuriuose lubas siekiančiose knygų lentynose surikiuoti šių dienų skaitytojui gana neįprasti skaitiniai.

Kartu su žurnaliste Agne Kairiūnaite keliausime į senąjį Kauno Žaliakalnį, į namus, kuriuose lubas siekiančiose knygų lentynose surikiuoti šių dienų skaitytojui gana neįprasti skaitiniai. Pavyzdžiui, XIX amžiaus viduryje išleistas pusės metro dydžio Voltero raštų rinkinys, tokio pat dydžio Biblija, knyga ranka pieštomis graviūromis ar dar XVII a. sprindžio storio leidinys nežinia apie ką, parašytas nežinia kokia kalba. Apie vertėjo, poligloto ir politiko Vlado Daumanto Dzimidavičiaus prieškariu rinktą biblioteką papasakos dabartinis jos šeimininkas Grafas Paulius – tokiu feisbuko slapyvardžiu prašo jį pristatyti kaunietis.

Kaip sekasi užaugus tiems, kas mokyklos laikais nemėgo skaityti knygų, gelbėjosi privalomų literatūros kūrinių santrumpomis, adaptacijomis ir klasės draugų perpasakojimais? Gali būti, kad būtent tada, kai baigėsi privalomoji skaitymo tarnyba, jie sutiko savo knygas. Vilnietis Šarūnas Velykis, žaliasis, keliantis iniciatyvą „Šiukšlių nulis“ https://www.facebook.com/SiuksliuNulis?fref=ts ir svajojantis įsteigti parduotuvę be pakuočių, papasakos, kaip knygos pakeitė jo gyvenimą, ir pristatys vieną savo brangiausiųjų.

Laida kartojama.

Ved. Audra Čepkauskaitė.

„Ką man skaityti?“ – ketvirtadienį, rugsėjo 4 d., 16.03 val. ir pirmadienį, rugsėjo 8 d., 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai: kultura@lrt.lt; (8-5) 236 30 78

http://www.facebook.com/kamanskaityti

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...