captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikinis pastišas“: Operos diena Valdovų rūmuose – Giulio Caccini „Euridice“ (1600 m.)

Ir vėl artėja rugsėjo 4-oji, kurią Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmai nebe pirmi metai skelbia „Operos diena“. Kuo Vilniui buvo ypatinga 1636-ųjų rugsėjo 4-oji ir kaip jos pradmenys skleidžiasi nūdienoje?

Ir vėl artėja rugsėjo 4-oji, kurią Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės Valdovų rūmai nebe pirmi metai skelbia „Operos diena“. Kuo Vilniui buvo ypatinga 1636-ųjų rugsėjo 4-oji ir kaip jos pradmenys skleidžiasi nūdienoje? Apie tai su Jūrate Vičiene  „Muzikiniame  pastiše“ kalbėsis Valdovų rūmų direktoriaus pavaduotoja Jolanta Karpavičienė. Pirmąkart Lietuvoje atliekamos Giulio Caccini ankstyvosios operos „Euridikė“ (sukurtos 1600 m.) muzikinius bei istorinius aspektus primins Darius Stabinskas – projekto vadovas, subūręs koncertiniam veikalo atlikimui ypač margą atlikėjų būrį.

Paskutinį laidos pusvalandį  eterio „vairą“ perims Marius Šinkūnas, kuris pirmą kartą KLASIKOS eteryje pristatys duetą, ypač savitai aranžuojantį ir atliekantį Johanno Sebastiano Bacho ir kitų, bet jau šiuolaikinių JAV kompozitorių kūrinius. Tai „Chris and Shoko Duo“japonė  Shoko Araya ir amerikietis Christopheris Hardy.

„Muzikinis pastišas“ – rugsėjo  4 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...