captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: baigiami kulti javai iš lauko vežami parduoti

Telšių rajono Mediškių kaimo ūkininko Ričardo Venckaus javų laukuose dabar pats darbymetis. Darbus suvėlino nepalankūs orai, lietus padidino ir grūdų drėgnumą. Ir dėl laikymo sąlygų, ir dėl neaiškios supirkimo kainų prognozės ūkininkas visą derlių dabar parduoda tiesiai iš lauko.
dotnuvosprojektai.lt nuotr.
dotnuvosprojektai.lt nuotr.

Telšių rajono Mediškių kaimo ūkininko Ričardo Venckaus javų laukuose dabar pats darbymetis: liko dar miežių, vasarinių kviečių, žirnių, pupų – iš viso apie 100 ha. Darbus suvėlino nepalankūs orai, lietus padidino ir grūdų drėgnumą. Ir dėl laikymo sąlygų, ir dėl neaiškios supirkimo kainų prognozės ūkininkas visą derlių dabar parduoda tiesiai iš lauko.

Žemės ūkio konsultavimo tarnybos paslaugomis kasmet naudojasi apie 15 000 aktyvią veiklą plėtojančių šalies žemdirbių.Tarnybos specialistai visiems žemdirbiams dažnai pasiūlo įvairiausių naujovių tvarkant ūkius ir buhalteriją, diegiant technologines naujoves. Viena svarbiausia konsultantų veiklų – švietėjiški renginiai. Pirmą kartą šiemet tą pačią dieną, rugsėjo 19 d., bus surengtos Lietuvos artojų varžybos ir organizuota Kukurūzų diena.

Šiaulių rajone, Naisiuose, yra žemaitukų žirgynas, kuriame vaikai trenerės prižiūrimi išmoksta pažinti žirgo charakterį, bendrauti su juo ir prižiūrėti. Tik įgavę žinių, jau gali mokytis joti, net sportuoti ir dalyvauti varžybose. Kuo vaikus traukia šie nedideli, bet žemaitiškai užsispyrę žirgai, kad net visą laisvalaikį praleidžia žirgyne?

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – trečiadienį, rugsėjo 3 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...