captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gimtoji žemė“: darbų spartą laukuose lemia rudeniški orai

Su rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose kalba Telšių rajono ūkininkas Ričardas Venckus. Mišraus ūkio šeimininkas, turintis 500 ha žemės ir 170 galvijų, dirbo ir savaitgalį. Šeštadienį kūlė miežius, sekmadienio pavakarę važiavo apžiūrėti žirnių ir pupų laukus.
dotnuvosprojektai.lt nuotr.
dotnuvosprojektai.lt nuotr.

Su rubrika „Diena kaime“ šios savaitės laidose kalba Telšių rajono ūkininkas Ričardas Venckus. Mišraus ūkio šeimininkas, turintis 500 ha žemės ir 170 galvijų, dirbo ir savaitgalį. Šeštadienį kūlė miežius, sekmadienio pavakarę važiavo apžiūrėti žirnių ir pupų laukus, nes pirmadienį norėta baigti doroti dar laukuose likusį šių metų derlių. Kaip sekėsi ūkininkui?

Ruošiantiems dirvas žieminių sėjai ar jau sėjantiems juos nemažas galvos skausmas – sausa kieta dirva, ant kurios jau ne vieną savaitę palyja. Dirvų būklę šiemet suformavo karšta vasara, vėliau smarkūs lietūs. Šią savaitę sinoptikai žada be lietaus, bet dirvos būklei tai jau mažiau turės įtakos, nebent patogiau bus žemdirbiams, sumaniusiems dalyvauti lauko dienose ir pasirinkti kokį žemės dirbimo ar sėjos inventorių pritaikyti savo ūkio sąlygoms. Trečiadienį praktinis technikos demonstravimas vyks Kėdainių rajono Kunionių apylinkėse. Čia bus pristatyta trijų firmų žemės dirbimo technika, kurios darbą laukuose komentuos Žemdirbystės instituto mokslininkai.

Vasaros pabaigoje, rudens pradžioje, kai reikia nuimti užaugintą derlių, ūkininkams rasti laiko prekybai nelengva. Tačiau už Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos organizuojamų turgelių prekystalių vieną kitą ūkininką, pirkėjams pasakojantį apie daržovių auginimo sąlygas ar medaus derlių, galima sutikti. Jau beveik dešimtmetį organizuojami ūkininkų turgeliai naudingi ir patiems žemdirbiams, ir pirkėjams. Reportažas iš Kaune kiekvieną savaitgalį organizuojamo turgaus.

Ved. Arvydas Urba.

„Gimtoji žemė“ – antradienį, rugsėjo 2 d., 06.05 val. per LRT RADIJĄ.

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...