captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Gyvoji istorija“: apie grafą, kuris mylėjo Vilnių

Šįkart laidoje kalbėsime apie nepelnytai pamirštą istorinę asmenybę, tragiškai gyvenimą baigusį aristokratą Antaną Tiškevičių, daug davusį Vilniaus miestui XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje.
Antanas Tiškevičius
Antanas Tiškevičius

Šįkart laidoje kalbėsime apie nepelnytai pamirštą, tačiau neabejotinai reikšmingą ir įdomią Vilniaus miesto istorijos figūrą. Grafas Juozapas Tiškevičius turėjo penkis sūnus, tačiau vienas jų, Antanas, buvo „praleistas“ jau vos pradėjus dėlioti pirmuosius dvarų kultūros pažinimo pamatus. Kodėl? Kas buvo tas žmogus, beveik be išimties apibūdinamas tik kaip „pramonininkas ir pirklys“? Į pirmąjį klausimą atsakyti galima iš karto: šiandien beveik neturime jokių aiškiai matomų grafo Antano Tiškevičiaus veiklos pėdsakų, tačiau istoriniai dokumentai atskleidžia daug įdomių detalių.

 XIX a. pabaigoje paveldėjęs milžiniškus turtus, grafas Antanas Tiškevičius per keletą metų sugebėjo išjudinti Vilniaus pramonę ir prekybą, sukaupti įspūdingą biblioteką ir meno dirbinių kolekciją. Kaip sakė amžininkai, jo ypatingas bruožas buvo tas, kad „jis myli Vilnių". 

Apie tragiškai gyvenimą baigusį aristokratą Antaną Tiškevičių, daug davusį Vilniaus miestui XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje kalbėsime su dailėtyrininke Aiste Bimbiryte-Mackevičiene.

Radijo laidų ciklą „XX amžiaus pradžios skonis" remia Kultūros paveldo departamentas.

Ved. Inga Berulienė.

„Gyvoji istorija" – rugsėjo 5 d., penktadienį, 16.03 ir 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...