captcha

Jūsų klausimas priimtas

„LRT Aktualijų studija“: kaip auklėsime vaikus?

Jei šį trečiadienį Vyriausybė pritars Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymui, kuriuo siekiama patobulinti galiojančią vaiko teisių apsaugą užtikrinančių priemonių sistemą ir sukurti prevencinio darbo su vaiku ir šeima modelį, šis įstatymas keliaus į Seimą, kur prasidės priėmimo procedūra.

Jei šį trečiadienį Vyriausybė pritars Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos parengtam vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymui, kuriuo siekiama patobulinti galiojančią vaiko teisių apsaugą užtikrinančių priemonių sistemą ir sukurti prevencinio darbo su vaiku ir šeima modelį, šis įstatymas keliaus į Seimą ir prasidės jo priėmimo procedūra.

Įstatymu įteisinamas Pagalbos vaikui ir šeimai kompleksinių paslaugų planas ir nustatoma vaiko paėmimo iš šeimos tvarka teismo leidimu. Apskritai patobulintos globos (rūpybos) ir įvaikinimo procedūros bei tvarka.

Kartu stiprinama ir tėvų atsakomybė už vaiko apsaugą ir teisių įgyvendinimą. Numatoma, kad vaikas, iki bus pradėtas jo ugdymas pagal pradinio ugdymo programą, neliktų be vyresnių kaip 14 metų asmenų priežiūros ir nakties metu. Draudžiama vaiką kankinti, žaloti, žeminti jo garbę ir orumą, žiauriai su juo elgtis ar taikyti jam fizines bausmes.

Ar vaikų teisės neužgoš suaugusiųjų teisių vaikus auklėti pagal susiklosčiusias Lietuvoje tradicijas?

Apie tai  ir kalbėsimės su socialinės apsaugos ir darbo ministre Algimanta Pabedinskienė ir Vaiko teisių apsaugos kontroliere Edita Žiobiene.

Vedėjas Vytautas Kvietkauskas.

„LRT Aktualijų studija" – rugsėjo 2 d., antradienį, 11.03 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close