captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Literatūros akiračiuose” – nepaprastos paprastų žmonių istorijos

„Turime nemažai istorinių knygų apie Antrąjį pasaulinį karą, bet neturime daug žmonių liudijimų. Knygoje sudėti pasakojimai apie kasdienius, bet nepaprastus, tragiškus, o kartais ir šypsnį sukeliančius įvykius. Labai svarbu, kad tarp istorijos apibendrinimų, išvadų nepasimestų autentiški pasakojimai.“

„Turime nemažai istorinių knygų apie Antrąjį pasaulinį karą, bet neturime daug žmonių liudijimų. Knygoje sudėti pasakojimai apie kasdienius, bet nepaprastus, tragiškus, o kartais ir šypsnį sukeliančius įvykius. Labai svarbu, kad tarp istorijos apibendrinimų, išvadų nepasimestų autentiški pasakojimai“, – knygą „Manėm, kad greit grįšim“ apibūdina viena jos sudarytojų Dalia Cidzikaitė.

Knygoje spausdinami 18 pokalbių, kuriuose Antrojo pasaulinio karo metais į JAV pasitraukę lietuviai dalijasi savo istorijomis. Kaip veikia atmintis? Ką laikas nugludina, o ką išryškina? Kuo įdomus ir vertingas sakytinės istorijos žanras?

Apie tai – pokalbis su viena iš knygos sudarytojų D. Cidzikaite.

Ved. Raminta Jonykaitė.

 „Literatūros akiračiai“ rugpjūčio 31 d., sekmadienį, 17.03 val., rugsėjo 3 d., trečiadienį, 01.05 val. ir rugsėjo 4 d., ketvirtadienį, 20.20 val. per LRT RADIJĄ.

 https://www.facebook.com/LiteraturosAkiraciai

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...