captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Žmonės ir idėjos“: kaip pakeisti pasaulį, ir greitai?

 Kas skatina madingo nusivylimo žiniasklaida laikais užsiimti daug laiko ir pastangų reikalaujančia, o kartais ir pavojinga tiriamąja žurnalistika?
 
Miranda Patrucic (Bosnija ir Hercegovina) mano, jog tai jos pareiga: „Mūsų žingsniai kartais tokie maži, kad jų niekas nepastebi, bet ateina laikas, kai mūsų darbas paskatina didžiules permainas. Tai teikia man laimę“. Jos kolega Mattias Carlssonas (Švedija) sako nemėgstantis tokių šnekų: „Nesu idealistas. Aš tik noriu gerai dirbti savo darbą – parašyti gerą straipsnį. Jeigu norėsi pakeisti pasaulį, greitai perdegsi ir nieko nenuveiksi“.
 
Nors požiūris skirtingas, Miranda ir Mattias vienodai smalsūs, užsispyrę, drąsūs ir aistringi tyrėjai, panašūs ir jų darbo metodai bei rezultatai - kruopštūs, tvirtai dokumentais paremti M.Patrucic ir M.Carlsson žurnalistiniai tyrimai baigėsi aukštų pareigūnų atsistatydinimų jų valstybėse. Panašios ir asmeninės istorijos – abu niekada nestudijavo žurnalistikos, bet sukiotis redakcijose pradėjo nuo paauglystės, abiems korumpuota galia sukelia ne bejėgiškumą, o džiaugsmingą virpulį, jog štai dar viena proga atskleisti oficialiai sakomą melagystę ir ieškoti tiesos visais įmanomais etiškais būdais. Kas skatina madingo nusivylimo žiniasklaida laikais užsiimti daug laiko ir pastangų reikalaujančia, o kartais ir pavojinga tiriamąja žurnalistika?
 
Ved. Audra Čepkauskaitė.
 
„Žmonės ir idėjos“ – rugpjūčio  22 d., trečiadienį, 14.00 val. per LRT KLASIKĄ.
Laida kartojama ketvirtadienį 00.05 val. per LRT radiją ir 22.10 val. LRT Klasikos programoje.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...
Close