captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Lietuvos diena“: Lietuvos URM pareikalavo Maskvą išvesti pajėgas iš Ukrainos

„Lietuvos užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia prasidėjusią akivaizdžią karinę Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų invaziją į Ukrainos teritoriją“, – sakoma URM pranešime.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija situaciją Ukrainoje ketvirtadienį pavadino „akivaizdžia karine Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų invazija“ ir pareikalavo Maskvą išvesti pajėgas. „Lietuvos užsienio reikalų ministerija griežtai smerkia prasidėjusią akivaizdžią karinę Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų invaziją į Ukrainos teritoriją“, – sakoma URM pranešime.

Lietuvos vadovė Dalia Grybauskaitė sako, kad būsimasis susitikimas su JAV prezidentu ir NATO viršūnių susitikimas suteiks Baltijos regionui papildomų saugumo garantijų. Kitą trečiadienį Taline B. Obama susitiks su Lietuvos, Latvijos ir Estijos vadovais. Rusėjo 4–5 dienomis Velse vyks NATO viršūnių susitikimas.

Statistikos departamentas skelbia, kad Lietuvoje pernai žemiau skurdo rizikos ribos gyveno apie 610 tūkst. asmenų, kurie sudarė 20,6 proc. visų šalies gyventojų – 2 procentiniais punktais daugiau nei 2012 metais. Skurdo rizikos riba pernai buvo 811 litų per mėnesį vienam gyvenančiam asmeniui ir 1703 litai šeimai, susidedančiai iš dviejų suaugusių asmenų bei dviejų vaikų iki 14 metų amžiaus.

ET pristatant Lietuvos mėsos, pieno ir daržovių augintojų praradimus, patiriamus Rusijai įvedus žemės ūkio ir maisto produktų importo embargą, tikimasi, kad ES kompensuos gamintojų nuostolius, kurie kol kas nėra skelbiami, teigia Žemės ūkio ministerijos atstovas. Šiandien Briuselyje ES šalių ekspertai tariasi dėl papildomų pagalbos priemonių dėl Rusijos embargo nukentėjusiems ūkininkams.

Ketvirtadienį Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, vyksta šventinė mokyklinių autobusų perdavimo savivaldybėms ceremonija. Savivaldybėms perduoti 48 geltonieji autobusai.

Elektronikos platintojų asociacijos direktorius Mantas Varaška sako, kad dėl įstatymų spragų ir institucijų neveiksnumo Lietuvos vartotojai už elektroniką moka brangiau. Dėl esą atsainaus Aplinkos ministerijos požiūrio į atliekų tvarkymo sektorių Lietuvos elektros ir elektronikos gamintojų ir importuotojų asociacija ketvirtadienį viešu laišku kreipėsi į Prezidentę, Seimą ir Vyriausybę.

Taip pat laidoje naujausios žinios, orų prognozė, savaitės komentaras, sporto pranešimai, rubrika „Jūs paskambinot į LRT RADIJĄ“, kalbos valandėlė.

Laidą veda Madona Lučkaitė. Redaktorius Vytautas Markevičius.

„Lietuvos diena“ rugpjūčio 28 d., ketvirtadienį, nuo 13.00 iki 15.00 val. per LRT RADIJĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...