captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ką man skaityti?": svečiuose pas knygas rašantį kardiochirurgą Jurgį Brėdikį

„Man norisi gilintis į reiškinius, kurie pasaulyje dažnai laikomi nesuprantamais, nepripažįstamais arba yra mokslininkų neigiami. Man norisi parodyti, kad jie egzistuoja, o taip pat stengtis tokius reiškinius moksliškai paaiškinti.“
Jurgis Brėdikis. Ferdinando Kauzono nuotr.
Jurgis Brėdikis. Ferdinando Kauzono nuotr.

Kaip medikas, mokslininkas ir išradėjas susidomėjo rašymu? Šiuo metu akademikas J. Brėdikis rašo jau šeštąją knygą, kurioje – apmąstymai apie mokslą ne itin dominančias temas. „Man norisi gilintis į reiškinius, kurie pasaulyje dažnai laikomi nesuprantamais, nepripažįstamais arba yra mokslininkų neigiami. Man norisi parodyti, kad jie egzistuoja, o taip pat stengtis tokius reiškinius moksliškai paaiškinti. Pavyzdžiui, kodėl šuo ar katė žino, kada grįžta jų šeimininkas? Kodėl atsisukame, kai kas nors mums žiūri į nugarą? Arba kodėl, pagalvoję apie kokį nors žmogų, staiga jį pamatome? Nuojauta, intuicija ir kiti panašūs dalykai mane labai vilioja, apie tai ir rašau“, – sako kardiochirurgas, akademikas Jurgis Brėdikis.

Taip pat pasidomėsime besibaigiančios vasaros skaitinių įpročiais Palangoje. Kokias knygas skaito poilsiautojai? Čia dirbančiosios bibliotekininkės sako, kad vasarą skaitančiųjų skaičius kurorte išauga tris ar net keturis kartus. Tuo metu poilsiautojai prisipažįsta, kad šiltuoju metų laiku iš lentynų dažniausiai ištraukiamos tos knygos, kurioms laiko pritrūko žiemą.

Laidą veda Agnė Kairiūnaitė.

„Ką man skaityti?“ – ketvirtadienį, rugpjūčio 28 d., 16.03 val. per LRT RADIJĄ.

Kontaktai: kultura@lrt.lt; (8 5) 236 30 78

http://www.facebook.com/kamanskaityti
 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...