captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“ : naujas lietuviškas filmas „Radviliada“

„Filme susipina ir vaidybinis kinas, ir dokumentiniai tyrinėjimai, ir garsių ekspertų atradimai bei „kinas kine“. Todėl filmas pristatomas netradiciniu žanru – kino kelione. Tai atsispindi ir pačiame filmo kūrime, nes „Radviliados“ filmavimai vyko net 8 pasaulio valstybėse“, – sako kūrėjai.
Lietuviško filmo „Radviliada“ režisierė Ramunė Rakauskaitė (iš dešinės).
Lietuviško filmo „Radviliada“ režisierė Ramunė Rakauskaitė (iš dešinės).
„Filme susipina ir vaidybinis kinas, ir dokumentiniai tyrinėjimai, ir garsių ekspertų atradimai bei „kinas kine“. Todėl filmas pristatomas netradiciniu žanru – kino kelione. Tai atsispindi ir pačiame filmo kūrime, nes „Radviliados“ filmavimai vyko net 8 pasaulio valstybėse“, – sako kūrėjai. Pasak režisierės Ramunės Rakauskaitės, „Lietuvos istorinės tapatybės savivoka miglota ir nuolat išgyvena krizę. Pažintis su pagrindiniais LDK didikais suteikia visai naują „raktą“ tautos praeičiai. Radvilos suteikia mūsų istorijai stokojamą iškilnumo matmenį“.
 
„Simpoziumas yra puiki proga išeiti iš kasdieninių darbų rato ir pasisemti naujų idėjų, pažvelgti į savo kūrybą ir aktualias temas naujai. Menininkų buvo paprašyta suvelti į vieną tarsi visą renesansinės pilies istoriją, suteikiant kuo daugiau performatyvumo ir judesio pačiai tekstilei”, – sako viena iš tarptautinio veltinio meno simpoziumo „Veltinis 2014“ Panemunės pilyje kuratorių Raminta Bumbulytė.
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
Mykolo Drungos parengtoje užsienio kultūrinės spaudos apžvalgoje apie rugpjūčio 24 d. Anapilin iškeliavusį žymų aktorių ir režisierių Ričardą Atenborą (Attenborough) – kokie jo svarbiausi darbai ir koks žmogus jis iš tikrųjų buvo?
 
„Filme susipina ir vaidybinis kinas, ir dokumentiniai tyrinėjimai, ir garsių ekspertų atradimai bei „kinas kine“. Todėl filmas pristatomas netradiciniu žanru – kino kelione. Tai atsispindi ir pačiame filmo kūrime, nes „Radviliados“ filmavimai vyko net 8 pasaulio valstybėse“, - sako kūrėjai. Pasak režisierės Ramunės Rakauskaitės, „Lietuvos istorinės tapatybės savivoka miglota ir nuolat išgyvena krizę. Pažintis su pagrindiniais LDK didikais suteikia visai naują „raktą“ tautos praeičiai. Radvilos suteikia mūsų istorijai stokojamą iškilnumo matmenį“. Apie „Radviliados“ idėją ir tikslus, kūrimo aplinkybes pokalbis studijoje su filmo režisiere Ramune Rakauskaite ir vaidybinių epizodų režisieriumi Jonu Trukanu.
 
Ved. Laima Ragėnienė.
 
„Ryto allegro“ rugpjūčio 28 d., ketvirtadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...