captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Santara“: Ibėnų sentikių Marijos dangun ėmimo cerkvei – 150 metų

Sentikiai Ibėnuose (kaimas Kauno rajone) atsirado po tragiškų įvykių – Ibėnų gyventojai labai aktyviai dalyvavo 1863 metų sukilime. Todėl aktyviausi buvo pakarti, likę ištremti, o visas kaimas sudegintas. Tada iš Zarasų rajono ir Lenkijos buvo atkelti sentikiai. Jie 1864 m. čia pastatė Marijos dangun ėmimo cerkvę.
Ibėnų sentikių cerkvė.
Ibėnų sentikių cerkvė.
Sentikiai Ibėnuose (kaimas Kauno rajone, 15 km nuo miesto link Vandžiogalos) atsirado po tragiškų įvykių – Didžiųjų ir Mažųjų Ibėnų gyventojai labai aktyviai dalyvavo 1863 metų sukilime. Todėl aktyviausi buvo pakarti, likę ištremti, o visas kaimas sudegintas. Tada iš Zarasų rajono ir Lenkijos buvo atkelti sentikiai. Jie 1864 metais čia pastatė Marijos dangun ėmimo cerkvę, kuri tuo metu buvo vienintelė sentikių cerkvė Kauno regione, nes nei Kaunas, nei Kėdainiai neturėjo sentikių maldos namų. Kaune sentikių cerkvė buvo pastatyta tik 1906 metais, tad sentikiai dešimtmečiais važiuodavo melstis tik į Ibėnus. Apie cerkvės istoriją pasakoja Ibėnų sentikių bendruomenės šventikas Aleksandras.
 
Kasmet Lenkijoje rengiamas Pasienio kultūros festivalis, į kurį suvažiuoja Lietuvos, Ukrainos ir Baltarusijos lenkai. S.Moniuškos lenkų kultūros centro direktorė Apolonia Skakowska pristato Lietuvos lenkų delegacijos programą.
 
„Santara“ – rugpjūčio 28 d., ketvirtadienį, 15.00 val. per LRT KLASIKĄ.

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...