captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Ryto allegro“: LDK paveldas – fotografijų albume „Didžioji Lietuva“

Po LDK istorines žemes keliaujanti ir medžiagą apie kultūros, istorijos paveldą renkanti Nepriklausomybės Akto signatarė Birutė Valionytė.
„Norėjau užfiksuoti ir į albumą sudėti kaip įmanoma daugiau objektų, istorinio paveldo, nes situacija sparčiai keičiasi, ir keičiasi ne mūsų naudai. Lygindama istorinius šaltinius, pastebiu, kiek buvo prarasta per šimtmetį“, – sako po LDK istorines žemes keliaujanti ir medžiagą apie kultūros, istorijos paveldą renkanti Nepriklausomybės Akto signatarė Birutė Valionytė.
 
„Kalbėjimo apie kultūros procesus labai trūksta. Manau, kad nuomonių sklaida, klausymasis yra vienas iš meno raidos garantų. Žinoma, viską lemia tai, kiek meno žmonės yra atviri tokiam kalbėjimuisi“, – sako įvairių muzikinių renginių Kaune organizatorius Julijus Grickevičius. Pokalbis apie šiuolaikinio meno problematiką nagrinėjančių konferencijų ciklą Fluxus ministerijoje Kaune.
 
Dienraščių kultūros puslapių apžvalga.
 
„Trienalės, bienalės paprastai būna milžiniški renginiai, tampantys beveik dehumanizuota meno produkcijos mašina. Dėl to šiemet visų trienalėje dalyvaujančių menininkų kūrybą pristatysime per radikaliai mažą tūrį – vieną vienintelį žmogų. Taip atsirado trienalės personažas – Mindaugas, kurį sutiksime trienalės metu“, – pasakoja viena iš Baltijos tarptautinio meno trienalės organizatorių, Šiuolaikinio meno centro parodų kuratorė Virginija Januškevičiūtė.
 
„Norėjau užfiksuoti ir į albumą sudėti kaip įmanoma daugiau objektų, istorinio paveldo, nes situacija sparčiai keičiasi, ir keičiasi ne mūsų naudai. Lygindama istorinius šaltinius, pastebiu, kiek buvo prarasta per šimtmetį“, – sako po LDK istorines žemes keliaujanti ir medžiagą apie kultūros, istorijos paveldą renkanti Nepriklausomybės Akto signatarė Birutė Valionytė. Pokalbis apie paveldo paieškas ir ekspedicijų rezultatus, sudėtus į keleto tomų fotografijų albumą „Didžioji Lietuva“.
 
Ved. Raminta Jonykaitė.
 
„Ryto allegro“ rugpjūčio 22 d., trečiadienį, nuo 08.08 iki 10.00 val. per LRT KLASIKĄ.
 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...