captcha

Jūsų klausimas priimtas

„Muzikiniame pastiše“ – jaunasis pianistas Gintaras Januševičius

Pelnęs keleto respublikinių ir tarptautinių konkursų laurus, dabar Gintaras Januševičius turi ypatingą tikslą – iki artėjančio 30-mečio pagroti absoliučiai visus mėgstamiausio kompozitoriaus Sergejaus Rachmaninovo kūrinius.
Gintaras Januševičius. N. Kroegeso nuotr.
Gintaras Januševičius. N. Kroegeso nuotr.

Pirmosios „Muzikinio pastišo“ dalies herojus – jau retas svečias Lietuvoje, iš Vokietijos koncertuoti atvykęs Gintaras Januševičius. Pelnęs keleto respublikinių ir tarptautinių konkursų laurus, dabar jis turi ypatingą tikslą – iki artėjančio 30-mečio pagroti absoliučiai visus mėgstamiausio kompozitoriaus Sergejaus Rachmaninovo kūrinius. Savo „sielos vedlį“ jis atpažįsta ne tik iš skambinamos muzikos, bet ir iš laiškų, išlikusių Rachmaninovo užrašų, archyvuose saugomų dokumentų. Pokalbyje atsiskleis ir kitos, Vokietijoje įgyvendinamos jaunojo atlikėjo idėjos.

Antroji laidos dalis skirta prieš 120 metų gimusiam austrų muzikui Karlui Böhmui. Vienam iškiliausių XX amžiaus dirigentui iki šiol kartais klijuojamos naciams prijautusio kolaboranto etiketės, bet yra ir manančių gerokai kitaip...

Ved. Marius Šinkūnas ir Jūratė Vičienė.

„Muzikinis pastišas“ – rugpjūčio  27 d., trečiadienį, nuo 12.10 iki 14.00 val. per LRT KLASIKĄ. Kartojama 22.10 val.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Anonsai

 
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...